Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 07-04-2017 14:37   Güncelleme : 07-04-2017 14:37

15 TEMMUZ KAHRAMANLARI İÇİN ŞANLI DİRENİŞ BELGESELİ YAPILDI

Şanlıurfa’nın merkez Karaköprü İlçe Belediyesi ve Karaköprü İlçe Kaymakamlığı birlikte 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit düşen Şanlıurfalı şehitlerin hayatlarını anlatan bir belgesel hazırlattı. Belgeselde 15 Temmuz gecesinde şehit olan Şanlıurfalı şehitlerin aileleri ve arkadaşları onların kahramanlığını anlattı.

15 TEMMUZ KAHRAMANLARI İÇİN ŞANLI DİRENİŞ BELGESELİ YAPILDI

 

15 Temmuz gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri içinde bir grup askerin hain darbe girişimini engellemek için sokağa çıkarak darbecilere karşı mücadele ederken şehit düşen Şanlıurfalı 4 şehit için Karaköprü Belediyesi ile Karaköprü İlçe Kaymakamlığı ortaklaşa bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirerek 'Şanlı Direniş' belgeseli hazırladı.

Belgesel, kahraman vatan şehitlerinin 15 Temmuz darbe girişiminde yaşadıklarını ve 'Şanlı direnişlerini' anlatırken, İstanbul'da şehit düşen Şanlıurfalı kahramanların hikayelerini ailelerinin anlatımıyla aktarıyor. Belgeselde Şehit İbrahim Halil Yıldırım'ı babası Bahattin Yıldırım anlatırken, şehit Ümit Yolcu'nun kahramanlığı ise annesi Müzeyyen Yolcu'nun sözleriyle aktarılıyor.

 İstanbul'da şehit olan Mustafa Direkli'nin 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını, şehit düşme anını o gece yanında olan ve beraber darbecilere karşı koyduğu arkadaşı Veysel Kilim anlattı. Kilim, Şehit Direkli'nin büyük bir inançla sokağa çıktığını ve hainlere karşı durduğunu söyledi. Belgeselde Şanlıurfa'nın bir diğer şehidi Mehmet Şefik Şefkatlioğlu'nu kendisiyle birlikte sokağa çıkan ve yaralanan eşi Gazi Vahide Şefkatlioğlu'nun ağzından dökülen kelimeler anlatıyor.