GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-04-2017 01:02   Güncelleme : 20-04-2017 01:26

Urfa `da Rusya Orta Asya Pazar Payı Konferansı Yapıldı

Konferansa katılanlar ise Gapekoder Başkanı Ecz. Medet Abbasoğlu, TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim, Kosgeb İl Müdürü İdris Erkeksoy, Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa YDO Koordinatörü Yunus Çolak, Gıda Tarım ve Hayvancılık Şanlıurfa İl Müdürü Dr. Murat Çakmaklı , Şutso Kayyum Heyeti Üyesi Hasan Fehmi Hayırlı, Meclis Başkanı Mustafa Taş, Meclis Başkan Yardımcısı M.Reşat Karadeniz, Meclis Üyeleri Mehmet Günak, Şander Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Erdem,Türkiye Seracılar Merkez Birliği Başkanı Müslüm Yanmaz , Girişimci Firmalar,Harran Üniversitesinden öğrenciler ve çok sayıda iş adamların katılımı ile yapıldı .

Urfa `da Rusya  Orta Asya Pazar Payı  Konferansı  Yapıldı

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA 


Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO), Gıda Tarım ve Hayvancılık Şanlıurfa İl Müdürlüğü, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın desteklediği GAPEKOLOJİK Tarımsal Kalkınma Derneği (GAPEKODER) tarafından organize edilen "Küçük Ölçekli Türkiye Üretim İşletmelerinin  Rusya ve Orta Asya Pazarlarına Açılım Fırsatları" konulu konferans ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.


Açılış Konuşmasını  Gapekoder  Başkanı  Ecz. Medet Abbasoğlu Biz dernek olarak  kurduğumuz günden itibaren ilklere imza attıklarımızı  ve bu gün Rusya ve Orta Asya Pazar fırsatları İle ilgili   uzman kişileri getirerek şanlıurfadaki  gerişimci yatırımcıların   önünü acarak Rusya ve Orta Asya Pazarına girmek için hepimiz burdayız şanlıurfa ilimizi en iyi getirmek için çalışmalarımız devam etmekte olduğunu ifade etti.

İlimizdek i küçük işletmelerin dış pazarlara açılmasına fırsat sağlayacak önemli bilgiler aktarıldığı konferansa,  Karadeniz Teknik Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Uğur Yenidoğan ve Coca-Cola Ortaasya Eski Genel Müdürü Mustafa Pehlivan  Yaptıkları  konuşmalarında Rusya ve Orta Asya Ülkerinde  girişimcilerin Pazar payı ile bilgi  verilerek  şanlıurfalı girişimcilerin bir an önce rusya ve orta asya ülkerinden küçük işletmede olsa yatırım yapılması istediler .

 Konferansa katılanlar ise  Gapekoder  Başkanı  Ecz. Medet Abbasoğlu, TKDK  Şanlıurfa  İl Koordinatörü  Dr. Sadık Yetim, Kosgeb  İl Müdürü İdris Erkeksoy, Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa YDO Koordinatörü Yunus Çolak, Gıda Tarım ve Hayvancılık Şanlıurfa İl Müdürü  Dr. Murat Çakmaklı , Şutso  Kayyum Heyeti  Üyesi  Hasan Fehmi Hayırlı,  Meclis Başkanı Mustafa Taş, Meclis Başkan Yardımcısı M.Reşat Karadeniz, Meclis Üyeleri  Mehmet Günak, Şander Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Erdem,Türkiye Seracılar  Merkez  Birliği Başkanı Müslüm  Yanmaz , Girişimci Firmalar,Harran Üniversitesinden  öğrenciler ve çok sayıda iş adamların katılımı ile yapıldı .

Şutso  Kayyum Heyeti  Üyesi  Hasan Fehmi Hayırlı,  Meclis Başkanı Mustafa Taş Konferansa  Konuşmacı olarak katılan   Karadeniz Teknik Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Uğur Yenidoğan ve Coca-Cola Ortaasya Eski Genel  Müdürü  Mustafa  Pehlivan Cezve Takımı Hediye Ettiler .
Proğram sonunda protokol ve katılımcılar toplu fotoğraf cekimi ile  son buldu .