EĞİTİM
Giriş Tarihi : 22-04-2017 23:12   Güncelleme : 22-04-2017 23:12

Başkan Uygur 'dan 23 Nisan Mesajı

Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Yönetmen Murat Uygur, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Başkan Uygur 'dan  23 Nisan Mesajı

ABDULLAH YİĞİT-İSTANBUL 


Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Yönetmen Murat Uygur, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.


Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Yönetmen Murat Uygur, mesajında şu ifadelere yer verdi: "23 Nisan 1920 ülkemizde demokrasi temellerinin atıldığı gündür. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ülkemiz için bu kadar önemli bir günü geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklara armağan etmiştir. Ulu önder Atatürk 20.nci yy’ın başlarında çocuk hakları konularında çalışmalar yapan sayılı liderler arasındadır. Çocuk gelinlerin, çocuk ölümlerinin, kayıtsız çocuk işçilerin, çocuk taciz ve tecavüzlerinin yüz binlerle ifade edildiği, madde bağımlılığının ortaokul düzeyine yayıldığı bir ülkede çocuk haklarından bahsetmek maalesef oldukça zor. Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesinde yer alan çocuğun yaşam hakkı, sağlık hakkı, eğitim hakkı, ayrımcılığa tabi tutulmama hakkı gibi temel hakların en kısa sürede devlet eliyle hayata geçirilmesi dileğiyle çocuklarımızın ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu olarak kutlarız."