GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-04-2017 14:33   Güncelleme : 23-04-2017 14:33

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Emin Önen’den 23 Nisan mesajı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Abdülkadir Emin Önen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Önen mesajında, çocuklara daha huzurlu ve güvenli gelecek bırakmak için çalıştıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Emin Önen’den 23 Nisan mesajı

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Abdülkadir Emin Önen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Önen mesajında, çocuklara daha huzurlu ve güvenli gelecek bırakmak için çalıştıklarını söyledi.

Egemenliğimiz, ulusal varlığımızın başında gelir
     Dünya'da bayramı bütün dünya çocukları ile paylaşan ilk ve tek ülkenin Türkiye olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Emin Önen, “Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Türk halkının var olma veya yok olma savaşları içinde egemenliğini ilân ettiği tarih olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olan bu günü, milletçe büyük bir coşkuyla kutlamaktayız. 23 Nisan, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Milletimiz, eğemenliğini, yurdumuzu ele geçirmek isteyen düşmanlara ve bunlarla işbirliği yapanlara karşı savaşarak kazanmıştır. Bu nedenle egemenliğimiz, ulusal varlığımızın başında gelir. Bizler bu günde çocuklarımıza, kendilerine emanet edilen değerleri ve emanetlerin büyüklüğünü anlatacağız. Günümüz büyükleri, sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğundadır. Bu, Ülkemize ve yarının büyükleri çocuklarımıza olan en temel görevimizdir. Onun için Türkiye Cumhuriyeti topraklarında aynı bayrak altında birlikte yaşayan, birbirleriyle kız alıp vermiş, akraba olmuş olan Türk-Kürt-Arap-Ermeni, hatta Alevi-Sunni ayrımı yapılmaksızın Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde AK Parti hükümeti olarak başlattığımız çalışmalarımızın hayırla sonuçlanması için çaba sarf etmekteyiz. Herkes üzerine düşeni mutlaka yapmalı. Bizleri birbirimize düşürmek isteyen, ülkemizi bölme gayreti içinde olanlara karşı hep birlikte olmalı ve onların oyununu bozmalıyız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi; Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' şiarıyla Kurtuluş Savaşını başlatan aziz milletimiz, tüm imkansızlıklara rağmen, ayağına pranga vurulmasına izin vermemiş, o çetin mücadeleyi zaferle neticelendirmiştir. Millî iradenin tecelligâhı, İstiklal Harbimizin karargâhı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, aynı zamanda bağımsızlığımızın sembolüdür. İşte bu anlayışla bizler de, millî iradeye musallat olan güçleri bertaraf etmenin, çocuklarımıza daha huzurlu ve güvenli bir gelecek bırakmanın mücadelesini veriyoruz” dedi.

Gelecek kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak için çalışıyoruz
     Önen, “Milli iradenin hâkimiyetiyle birlikte, Türkiye tarihi başarılar elde etmeye başlamış; bölgesine model teşkil eden, bölge ülkeleri tarafından örnek alınan bir ülke konumuna yükselmiştir. Türkiye, hızla gelişen demokrasisi, rekor düzeyde büyüyen ekonomisi, itibarlı dış politikasıyla, uluslararası toplum nezdinde de saygın, sözü dinlenen, görüşlerine değer verilen bir ülke konumundadır. Her gün biraz daha fazla ve azimle çalışarak, el birliğiyle gelecek kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak için çalışmalarımızı hızlandırmalıyız. İşte bugün, milli iradenin hâkimiyetiyle birlikte, Türkiye’miz tarihi başarılar elde etmeye başlamış, bölgesine model teşkil eden, bölge ülkeleri tarafından örnek alınan bir ülke konumuna yükselmiştir. Kendi evlatlarımızla birlikte bölgemizin ve dünyanın tüm çocuklarına huzurlu ve müreffeh bir gelecek bırakmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. 16 Nisan’da demokratik haklarını kullanarak, ülkemizin önünde yeni bir dönem açan milletimizin her bir ferdine teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle yarının büyükleri çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyoruz” diye konuştu.

Gayretlerimiz hem bizim, hem dünya çocukları için
     Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümüne çok büyük bir heyecanla hazırlandıklarını ve 2023 yılında dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasına girmek için yoğun gayret sarf ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Emin Önen, mesajında şu ifadelere yer verdi;
     “Biz hem kendi çocuklarımıza hem de dünyanın bütün çocuklarına çok daha güzel, çok daha iyi bir gelecek hazırlamak, onlara yaşanabilir bir dünya teslim etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefiyle başlattığımız medeniyet yürüyüşümüz, inanıyorum ki, 16 Nisan’da halkımızın onay verdiği Anayasa değişikliğiyle birlikte çok daha hızlanacak, demokrasimiz daha da güç kazanacaktır. En büyük arzumuz, çocuklarımıza bugün olduğundan çok daha parlak bir gelecek hazırlayabilmektir. Bu vesileyle yarının büyükleri çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyoruz.”