SPOR
Giriş Tarihi : 05-05-2017 16:10   Güncelleme : 05-05-2017 16:18

Karakeçili Şanlıurfa sahipsiz bırakıldı

Tff 1 liginin 31.haftasında Şanlıurfaspor ile Balıkesirspor karşı karşıya geldi.Müsabaka Şanlıurfaspor açısından son derece önemliydi.Çünkü en yakın takipçilerinden olan Bandırmaspor sahasında Y.Malatyaspora karşı 5-0 galip ayrılmıştı.Bandırmaspor 31 puan ile 15.sırada yerini almıştı.Bu yüzden Şanlıurfasporun ne yapıp ne edip sahadan mutlaka 3 puan ile ayrılması gerekirdi.Ama ne yazık ki bu haftada Şanlıurfaspor puan kaybetti ve yine tehlikeye hızlıca yaklaştı.Şanlıurfaspor bu sonuç ile 16.sırada yer alırken Balıkesirsporun ise ne play off iddiası ne de düşme korkusu vardı.Sahada rahat oynayan bir takım idi.

Karakeçili Şanlıurfa sahipsiz bırakıldı

 

Müsabakaya büyük ilgi vardı. Basın ve Sosyal medya taraftarlara baya çağrıda bulundular. Herkesi bu önemli müsabakada Şanlıurfasporu desteklemeye davet ettiler.

Maçtan önce gözümüze çarpan protokol tribününde eski Ak parti milletvekili Sabahattin Cevheri maçı izleyenler arasında bulunuyordu. Oda eski Şanlıurfaspor kulüp başkanı olduğu için Şanlıurfaspor’u yalnız bırakmamıştı.

Şanlıurfa Valimiz, Büyükşehir belediye başkanımız ekibi ile maçı izlemeye gelmişlerdi.Ama ne yazık ki bütün bu destekler hepsi hayal oldu.Şanlıurfaspor’un galip gelmesini beklenirken, Şanlıurfaspor kendi evinde hiçbir iddası olmayan Balıkesirspor’a 3-2 mağlup olarak bütün Şanlıurfasporlu taraftarları üzmüştür.Bu durumda Şanlıurfaspor %80-90 kümeye düştü gibi gözüküyor.Ben şimdi düşünüyorum, nerde bu memleketin sahipleri ve siyasi adamları.Kendi sahamızdaki maçı alamıyorsak, demek ki Şanlıurfa sahipsiz kalmıştır.

İyi günün dostu çoktur ama kötü günün dostu azdır.Demek ki bu işler siyasi insanlarla olmuyor.İşi bilmek gerekir.Siyasi insanların spordan el çekmeleri gerekir.Şanlıurfaspor’un bu duruma düşmesi bana göre bu siyasilerin katkıları olmuştur.Herkes kendi işinden uğraşsa daha iyi olur.Çünkü spordan anlayan insanların gelmesi gerekir.Bakın 13 trilyona yakın para harcanmış.4-5 hoca değiştirilmiş.20-25 transfer yapılmış.

Bu transferler hiç elde tutulacak transferler değiller. Kimler bu futbolcuları transfer etti.Hiç kimse bu yapılan transferleri izlemediler mi ? Soruşturmadılar mı ? Sahada tutunacak bir dalları yok.Bu yapılan transferler bana göre hepsi ruhsuz transferlerdir.Çünkü bir futbolcuda azim ve istek olmadı mı Şanlıurfaspor bu durumlara düşer.

Buradan siyasilere sesleniyorum. Türkiye genelinde 16 Nisan seçimlerinde Şanlıurfa % 70,95 evet oyu çıkarmıştır. Şanlıurfanın tek bir profesyonel takımı 1.ligde mücadele ediyor. Sizlerde size oy veren insanların takımını kümeye düşürmemeye bakın. Bakanı ile, Milletvekillisi ile, Valisi ile, Belediye Başkanları ile bu takıma sahip çıkın.

Kümeye düşersek, bir daha 1.lige çıkmamız çok zor olur. Sizleri göreve davet ediyoruz. Kalan 3 maçımızın ikisini mutlaka kazanmamız gerekir. Herkes elinden geleni yapsın.