GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-05-2017 15:44   Güncelleme : 08-05-2017 16:05

TGT Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki Kan Davalarında Barışa Öncülük Etti

Türkiye Gençlik Teşkilatı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Hasan Doğan ,Başkan Vekili Abdurrahman Çoban, Metinan Aşiretinin Özyılmaz ve Özdurmaz aileleri arasında 6 (altı) yıl önce oluşan kan davasının sona erdirilmesi için düzenlenen “Barış Töreni’ne” Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı ile birlikte Çınar’a bağlı Abdalı köyü Diyarbakır’da iki Barışla Sonuçlandırdı.

TGT Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki Kan Davalarında Barışa Öncülük Etti

ABDULLAH YİĞİT-DİYARBAKIR 

Türkiye Gençlik Teşkilatı  Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı   Hasan Doğan ,Başkan Vekili  Abdurrahman Çoban, Metinan Aşiretinin  Özyılmaz ve Özdurmaz aileleri arasında 6 (altı) yıl önce oluşan kan davasının sona erdirilmesi için düzenlenen “Barış Töreni’ne” Diyarbakır Milletvekili  Ebubekir Bal, Çınar  Kaymakamı  İsmail Şanlı ile birlikte Çınar’a bağlı Abdalı köyü Diyarbakır’da  iki  Barışla Sonuçlandırdı.

Türkiye Gençlik Teşkilatı  Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Hasan  Doğan 
Basın mensuplarına  yaptığı açıklamada  şunları söyledi : Öncelikle Metinan Aşiretinin  Özyılmaz ve Özdurmaz aileleri arasında 6  yıl önce oluşan kan davasının sona erdirilmesi için büyük çabalar harcadık çabalarımız sonuç verdi nihayet iki aileyi barış ile son buldurduk.. Her iki aile selavat getirerek   Kurani kerim `ın  altından gecerek barıştılar. 

Umarım bölgemizde   oluşan Tüm hüsümetleri çözüme erdirmek için ellerimizden  gelen tüm gayreti sarfediyoruz , TGT Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge başkanlığı olarak .
  TGT Genel Başkanımız  Sayın Hakan Polat , Genel Başkan Vekilimiz  Sayın Ömer Tekiner ve Genel Merkez Yönetimin’den Doğu ve Güneydoğu için vermiş olduğu desteklerden dolayı  Çok Çok Teşekkür ediyoruz . bu barış yemeğinde emeği gecen herkese de ayrıca teşekkür ediyorum bölgemizde  kan davalı aileleri barıştırmak için çalışmalarımız devam ediyor dedi.