YEREL
Giriş Tarihi : 09-05-2017 21:41   Güncelleme : 09-05-2017 21:41

Elif’i kebapçı kurtardı, hediyeyi bakkal aldı

ŞANLIURFA’da, 3 katlı binanın birinci katındaki balkonda dengesini kaybederek yere düşmekte olan 2 yaşındaki Elif Çakmak’ı ellerini açarak havada yakalayarak kahraman olan kebapçı Fehmi Durmaz’ın yerine Bakkallar ve Bayiler Odası mahallenin bakkalı olan Mehmet Tapşık’a duvar saati hediye edildi.

 Elif’i kebapçı kurtardı, hediyeyi bakkal aldı

Geçtiğimiz Cuma günü Bağlarbaşı Mahallesi’nde meydana gelen olayda 3 katlı binanın birinci katındaki 2 yaşındaki Elif Çakmak'ı, çamaşır sepetinin üstüne çıkıp balkondan kendini aşağıya sarkıttı. Bir süre sonra korkuluklara tutunan küçük Elif, yorulup demiri bıraktı. Küçük kızı görüp aşağıda bekleyen kebapçı Fehmi Durmaz ile bakkal Mehmet Tapşık ellerini açıp Elif’i havada yakaladı. Yere düşmekten kurtarılan ve olayda yaralanmayan küçük kızı yakalayan kebapçı Fehmi Durmaz, mahallenin kahramanı ilan edildi. Kamuoyunda büyük bir yankı uyandıran olayın ardından Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun, üyesi olan bakkal Mehmet Tapşık’ı ziyaret edip duvar saati hediye etti. Üyesinin gösterdiği kahramanlığı tebrik eden Altun, “Bakkal esnafı her zaman vatandaşın zor zamanlarında yanlarında yer almaktadır. Dernek üyemiz Mehmet Tapşık’ı gösterdiği duyarlılıktan dolayı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Ziyaretten dolayı oldukça mutlu olan bakkal Mehmet Tapşık ise insanlık görevini yaptığını ve minik kızı kurtarmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Öte yandan mahallenin kahramanı olan kebapçı Fehmi Durmaz ise bu işi reklam için yapmadığı insanlık adına böyle bir girişimde bulunduğunu belirterek kimseden teşekkür beklemediğini söyledi.