GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-05-2017 11:20   Güncelleme : 11-05-2017 11:20

çocuklarla buluşmak için Güneydoğu Anadolu turnesinde

Pınar Çocuk Tiyatrosu, çocuklarla buluşmak için Güneydoğu Anadolu turnesinde

 çocuklarla buluşmak için Güneydoğu Anadolu turnesinde

 

 

“Oyun Treni” oyunu ile Türkiye turnesine çıkan Pınar Çocuk Tiyatrosu, Şanlıurfa’daçocuklarla bir araya geliyor.

Türkiye’nin dört bir yanında 30 yılda üç milyondan fazla çocuğu ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, Türkiye turnesi kapsamında12 Mayıs tarihinde Şanlıurfa’da “Oyun Treni” isimli oyununu sergileyecek. Pınar Çocuk Tiyatrosu’nun kurulduğu yıldan bu yana gerçekleştirilen turnede bu yıl 8 bin’den fazla çocuk, ücretsiz tiyatro izleme imkanına sahip olacak.

30 yıldır çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak ve yaratıcılıklarına destek olmak amacıyla turneye çıkarak tüm Türkiye’de çocuklara ulaşan Pınar Çocuk Tiyatrosu turne kapsamında 12 oyun sergileyecek. Harran Kubbeli evlerdesergilenecek oyunların yanı sıra Pınar Çocuk Tiyatrosu, çocuklar tarafından ücretsiz olarak izlenebilecek.

Pınar Çocuk Tiyatrosu, “Oyun Treni” adlı gösteri ile sağlıklı yaşam için temizliğin vazgeçilmez olduğunu komik bir dille anlatırken, sporun insan sağlığı ve gelişimi için önemini oyunlar eşliğinde aktarıyor. Aile içi iletişim, arkadaşlık ve dostluk, bilimin hayatımızdaki yerinin farklı skeçlerle anlatıldığı gösteride çocuklarla yarışmalar yapılarak mutlu ve sağlıklı yaşamın önemi vurgulanıyor. Neşeli müziklerle, danslarla, şiirsel bir anlatımla süslenen oyun, minik izleyicilerine keyifli saatler yaşatacak, soru-cevaplarla eğlendirirken öğretecek.

“Oyun Treni” Künye:

Yazan ve Yöneten: Yıldırım Bayazıt

Genel Sanat Yönetmeni: Şakir Demirpehlivan

Dekor & Kostüm: Şakir Demirpehlivan

Sahne Amiri: Münevver Tepe

Işık Ses Uygulama: İlker Aksu

Oyuncular: Zeynep Eylül Demirpehlivan, Cansın Bezircilioğlu, Adem Türker, Selami Üstübi, Işık Yönt, Yağmur Şimşek