GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2017 02:41   Güncelleme : 19-05-2017 02:41

Askon Ankara Şube Bşk .Eyyüpoğlu `ndan 19 Mayıs Kutlama Mesajı

Askon Ankara Şube Başkanı Abdurrahman Eyyüpoğlu `dan 19 Mayıs Atatürk `ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı ile ilgili mesaj yayınladı. .

Askon Ankara Şube Bşk .Eyyüpoğlu `ndan  19 Mayıs Kutlama Mesajı

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA 


Askon Ankara Şube Başkanı Abdurrahman Eyyüpoğlu `dan 19 Mayıs Atatürk `ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı ile ilgili mesaj yayınladı. .
Eyyüpoğlu , Rica ile, merhamet dilenmekle bir millet ve devletin şeref ve istiklâli kurtarılmaz. Türk milleti, gelecek nesiller için bunu unutmamalıdır."
Milletimiz çok büyüktür. Hiç korkmayalım. O, esaret ve aşağıIığı kabuI etmez.
Spor gençIiğin kuvvet kaynağıdır.Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez.Bir miIIetin başarısı, mutIaka bütün miIIi güçIerin bir istikamette oIuşması iIe mümkündür. Bu nedenIe biIeIim ki, eIde ettiğimiz başarı, miIIetin güç birIiği etmesinden, ortak hareket etmesinden iIeri geImiştir. Eğer aynı başarı ve zaferIeri geIecekte de tekrarIamak istiyorsak aynı esasa dayanaIım ve aynı şekiIde yürüyeIim.
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve kararlılıkla birleşerek giriştiği milli mücadele sonucunda zaferle taçlandırılmıştır.
-Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı bağımsızlık hareketi milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek, tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve Milli Mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır. Verilen çetin mücadele sonucunda, kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk tarafından ilke ve devrimlerle pekiştirilmiş ve Türk gençliğine armağan edilmiştir. Türk milleti olarak bu emanete sahip çıkmak hepimizin en ulvi görevidir. 19 mayıs Atatürkü Anma ve Gençlik Spor Bayramınız kutlu olsun .