GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-05-2017 20:15   Güncelleme : 22-05-2017 20:15

VALİ TUNA TEŞEKKÜR ETTİ

18-21 Mayıs tarihlerinde Ankara'da Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenlenen “Peygamberler Şehri Başkent’te” temalı Şanlıurfa tanıtım günleri sona erdi. 4 gün boyunca süren tanıtım günlerinde Şanlıurfa'nın kültürü başkent Ankara'ya taşındı.

VALİ TUNA TEŞEKKÜR ETTİ

Şanlıurfa'nın kültürel ve tarihi değerlerinin yeniden canlandırılması, turizm sektörünün kapasitesinin arttırılması ve güçlendirilmesiamacıyla Şanlıurfa'yı başkent Ankara'ya taşıdıklarını ifade eden Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, tüm katılımcılara teşekkür etti.

 

Vali Tuna tanıtım günleri ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Bu projeyle sürdürülebilir bir turizm yönetim modeli oluşturmayı hedefledik. Bu proje ile Hz. İbrahim'in, Hz. Eyyüp'ünşehrini, Göbeklitepe'yi, Balıklıgöl'ü yani insanlığın ortak mirası olan Şanlıurfa'yı Ankara'ya taşıdık. Ben emeği geçen belediyelerimize, kaymakamlıklarımıza, kurum ve kuruluşlarımıza, gelip burada stant açan, stantlarda görev alan ve tanıtım günlerimize yoğun ilgi gösteren tüm ziyaretçilerimize,ayrıca Ankara’da bizleri yalnız bırakmayan Bakanımız Sayın Faruk Çelik başta olmak üzere Ankara’daki tüm yetkililere deteşekkür ediyorum."

 

Öte yandan dört gün boyunca misafir ağırlayan Şanlıurfa günlerini yaklaşık 200 bin kişi ziyaret etti.