GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-05-2017 17:47   Güncelleme : 29-05-2017 19:56

Başkan Polat `tan İstanbul'un Fethi Mesajı

TGT Genel Başkanı Hakan Polat , İstanbul’un Fethi’nin 564. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Polat, yayımladığı mesajında, "Türk ve Dünya tarihinde çağ açan ve çağ kapatan dönüm noktası olan İstanbul'un fethinin 564. yılını gururla ve iftiharla kutluyoruz.Bu anlamlı yıldönümü İstanbul'umuzun bayramıdır. Çünkü bu kutlu gün, İstanbul'u bizim yapmış, İstanbul'u İstanbul yapmıştır" dedi.

Başkan Polat `tan  İstanbul'un Fethi Mesajı

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA 


TGT Genel Başkanı Hakan Polat  , İstanbul’un Fethi’nin 564. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Polat, yayımladığı mesajında, "Türk ve Dünya tarihinde çağ açan ve çağ kapatan dönüm noktası olan İstanbul'un fethinin 564. yılını gururla ve iftiharla kutluyoruz.Bu anlamlı yıldönümü İstanbul'umuzun bayramıdır. Çünkü bu kutlu gün, İstanbul'u bizim yapmış, İstanbul'u İstanbul yapmıştır" dedi.
Polat , yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: 
"Bu millet dört kıtaya barış götürmüş, uygarlık götürmüş, adalet götürmüştür. Bundan tam 564 yıl önce atalarımız tarafından fethedilen İstanbul, farklı dinlerden, farklı dillerden, farklı etnik kökenlerden insanların barış içinde yaşadığı, kültürler arasındaki bu müstesna diyalog neticesinde dünyaya örnek teşkil edecek bir toplum modelinin, bir arada yaşama tecrübesinin yaşandığı bir merkez olmuştur.Bu toprakları vatan yapan aziz ecdadımızdan devraldığımız mirasın, omuzlarımıza yüklediği görev elbette ağırdır. Ancak bu kutlu vazifeyi yerine getirmek için ihtiyacımız olan cesaret ve ilham şanlı tarihimizde fazlasıyla mevcuttur.
Bu vesile ile bir çağı değiştiren bu çok anlamlı günde başta büyük ceddimiz Fatih Sultan Mehmed Han başta olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, hepsine Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum." -