Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 04-06-2017 04:49   Güncelleme : 04-06-2017 04:49

HALİLİYE BELEDİYESİ, HASTA YAKINLARINI BU YILDA UNUTMADI

Haliliye Belediyesi, geçen yıl başlattığı hasta yakınlarına yönelik iftar dağıtım uygulamasını bu yılda devam ettirerek, her gün iftar öncesi 750 kişilik yemek dağıtımı gerçekleştiriyor.

HALİLİYE BELEDİYESİ, HASTA YAKINLARINI BU YILDA UNUTMADI

Ramazan Ayı dolayısıyla bu yıl 4’üncü kez ilçe geneline iftar sofraları kuran Haliliye Belediyesi, sofralara gelemeyen vatandaşları da ihmal etmiyor. Geçen yıl ilk kez başlatılan hasta yakınlarına iftarlık dağıtımı çalışması bu yılda devam ettiriliyor. Başkan Fevzi Demirkol’un talimatıyla sürdürülen çalışma kapsamında, Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi ile Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde bekleyen hasta yakınlarına yönelik her akşam iftar öncesi dağıtılan kumanya ile hasta yakınlarının iftar yemeği ihtiyacı karşılanıyor.

Hastane bahçesi ve misafirhaneleri dolaşan Haliliye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü görevlileri, içerisinde iki çeşit yemek, çorba, su ve ekmek bulunan kumanyaları vatandaşlara dağıtıyor.

 

750 hasta yakınına yönelik dağıtılan iftar yemeği uygulamasından duydukları memnuniyeti ifade eden hasta yakınları; hastaları dolayısıyla iftar için yemekle uğraşma imkanı olmadıklarını belirterek, yemek ihtiyaçlarını böyle güzel bir uygulamayla karşılayan Başkan Fevzi Demirkol ve Haliliye Belediyesine teşekkür ettiklerini söylediler.