Son dakika Haberler
Giriş Tarihi : 09-06-2017 15:45   Güncelleme : 09-06-2017 23:51

Şanlıurfa da İşadamı tefeciler yüzünden intihara kalkıştı

Urfa'da 45 yaşındaki Ekrem Badak, tefecilere olan borcunu ödemediği için hap içerek intihara kalkıştı. Oğlu Hasan Badak, "Babam birçok kez polise gitti, şikayette bulundu. Polis tefecinin adını bilmesine rağmen ifadesini bile almadı" dedi.

Şanlıurfa da İşadamı tefeciler yüzünden intihara kalkıştı

Urfa'da tefecilere olan borçları nedeniyle intihar edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Dün akşam saatlerinde de 45 yaşındaki Ekrem Badak, iddiaya göre tefecilere borçlarını ödeyemediği için aldığı tehditler üzerine çok sayıda ilaç alarak intihar girişiminde bulundu. Hastaneye kaldırılan Badak'ın, hayati tehlikesinin olmadığı, ancak hastanedeki tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

 

Badak'ın oğlu Hasan Badak, babasının 5 yıl önce tefecilerden 460 bin borç aldığını, tefecilerin tüm malına el koyduğunu, 5 yılda tefecilere 3 milyon ödemesine rağmen kurtulamadığını anlattı.

 

Annesinin adına olan evlerine de tefecilerin el koyduğunu, babası intihar girişiminde bulunduktan sonra hastanede öğrendiklerini söyleyen Badak, "Babam birçok kez polise gitti, şikayette bulundu. Ancak bir şey çıkmadı. Polisler tefecinin adını bilmesine rağmen ifadesini bile almadı" dedi.

 

Viranşehir ilçesinde de son 6 ay içinde tefecilere borçlandığı için 3 kişi intihar ederek yaşamını yitirmişti.