SİYASET
Giriş Tarihi : 12-06-2017 16:03   Güncelleme : 12-06-2017 19:46

HDP'e Milletvekilleri Baydemir, Öcalan ve Ayhan'ın duruşmaları görüldü

HDP'li Milletvekilleri Osman Baydemir, Dilek Öcalan ve İbrahim Ayhan'ın Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı duruşmaları 17 Temmuz'a ertelendi.

HDP'e Milletvekilleri Baydemir, Öcalan ve Ayhan'ın duruşmaları görüldü

 

HDP Şanlıurfa milletvekili İbrahim Ayhan, Suriye'nin Kobani kentinde çatışmalarda ölen iki teröristin fotoğrafını sosyal medya hesabından; 'Anınız önünde saygıyla eğiliyoruz' cümlesiyle paylaştığı, Dilek Öcalan ise Viranşehir'de güvenlik güçlerince etkisiz hale getirilen teröristin cenazesindeki davranışlarından ve Osman Baydemir ise geçen yıl Birecik'teki Nevruz kutlamalarındaki davranışlarından dolayı 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan haklarında 5 yıla kadar hapis istemiyle ayrı ayrı dava açıldı. Şanlıurfa'da terör suçlarına bakan 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün peş peşe görülen duruşmalara milletvekilleri katılmazken, avukatları ise hazır bulundu.

Yapılan yargılama sonunda mahkeme heyeti milletvekillerinin avukatlarının talepleri doğrultusunda savunma için istedikleri ek süreyi göz önünde bulundurarak duruşmaları ileri tarihe erteledi.