Son dakika Haberler
Giriş Tarihi : 17-06-2017 17:14   Güncelleme : 17-06-2017 17:58

Yalan Haber Yapan Malum Site Mahkeme Tarafından Kapatıldı

Aynı zamanda bir hukuk adamı olan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin'in uydurma ve iftira dolu haber(!) yaymaya çalışan gazetecilere karşı mücadelesi hukukun üstünlüğünü bir kez daha ortaya koydu. Sadece yalan habere erişim değil site toptan kapatıldı.

Yalan Haber Yapan Malum Site Mahkeme Tarafından Kapatıldı

 

Şanlıurfa / AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, kendisi ve eşi hakkında hiçbir dayanağı bulunmayan haberle siyasi kariyerine gölge düşürmeye çalışan gazetecilerin sitesinin mahkeme kararıyla kapatılmasını sağlayarak, hukukun üstünlüğünün bir kez daha anlaşılmasını sağladı. Böylece, yalan haber yapmakla kalmayıp verilen mahkeme kararının sahte olduğunu ileri sürerek Yılmaztekin'i hukuksuzlukla suçlayan gazetecilerin yalanı da ortaya çıkmış oldu. Sitenin yalan haberlerinin yanı sıra rant kesimi tarafından bilerek veya bilmeyerek kullanıldığı gerekçesiyle kapatılmasının yanı sıra söz konusu haberi Ruha Ajans logosuyla yayınlayanlar da incelemeye alındı.

 

Ruha Ajans tarafından yayınlanan ve bu ajansa bağlı Urfa Değişim adlı gazetede de yer alan haberler kamuoyundan da yoğun tepki görmeye devam ediyor. AK Parti’nin genç, dinamik ve çalıştığı bölgede AK Parti’nin rekorlara imza attığı Yılmaztekin'in hukuk savaşı onurlu bir duruş olarak değerlendirildi.

 

Milletvekili Yılmaztekin’in verdiği mücadelede tehdit ve şantaj altındaki birçok kişi ve kuruma da nefes aldırdı.

 

Asılsız haberin ardından çıkan mahkeme kararına da ‘sahte diyerek’ milletvekilini sahtecilikle suçlayan gazetecilerin sahibi olduğu gazete ile bir internet haber portalı ve aynı haberi kullanan tüm sitelerin de inceleme altında olduğu öğrenildi.

 Yılmaztekin, şantajcı gazetecilerle mücadelesini bir hukuk adamı olarak hukuk yoluyla sürdüreceği öğrenildi.

 

Yılmaztekin siyasi duruşuna yakışır şekilde oynanmak istenen bu oyuna sağduyulu şekilde müdahale ederek gelişmeleri büyük bir ibretle izlediğini söyledi.

 

İftira, dedikodu ve hakaretlerle dolu yalan bir haberi ve habercileri takip ettiklerini aktaran Yılmaztekin, haber sitemize şu ifadeleri kullandı:

 

"Keşke böyle olmasa. Keşke gazeteciliği gerçek anlamda yapsalar, memleketin bekası için gerçeklerin peşinde olsalardı… Daha ayağı yere basan ifadeler ve haberler  olsa.  Ama ne zaman biz bir bölge olarak başarı yakalasak, milletvekili olarak halkımızla kol kola girsek ve seçimlerde rekor kırsak; toplumu bölen, araya fitne sokan bazı gazeteciler, tabiri caizse bize saldırıyorlar. Oysa baktığımızda eylemlere, uygulamalara, bizim ve arkadaşlarımızın ne kadar sağduyulu davrandığını, bize oy vermeyen insanları da anlamak için ne kadar gayret sarf ettiğimizi herkes  görüyor. Belge yok, bilgi yok ama varsa yoksa itham. Milletvekilinde şu var, bu var; çok ağır ithamlar bunlar."

 

 O yüzden bir daha söylüyorum, ülkemizin yaşadığı sıkıntıların içinden tam çıkıyorken, dünyada parmakla gösterilen bir ülke haline gelirken boş işlerle boşuna zaman harcamanın yersiz olduğunu düşünüyorum. Olaylara daha sağlıklı daha sağduyulu yaklaşmak zorundayız. Ön yargısız, hukuka destek olarak, hâkime, savcıya bu konuda güvenerek, bu mücadeleyi yapmak zorundayız. “ dedi.

Öte yandan, Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin'in, geçmişi başarılı çalışmalarla dolu gazeteci eşinin kendisi milletvekili olmadan önce TRT'de zaten görev yaptığının altını çizerek, yıpratma politikasına sessiz kalmaması tüm Şanlıurfa kamuoyu tarafından takdirle karşılanıyor.