Suruç
Giriş Tarihi : 22-06-2017 17:01   Güncelleme : 22-06-2017 17:08

TUGVA SURUÇ ŞEHİT KIZINI UNUTMADI.

TUGVA Suruç Ilce Temsilciliği 11 Ayın Sultanı Ramazan ayında ilcede bulunan şehit ailelerini unutmadı.Ilce Baskani Güneş sehidin 7 yasindaki emaneti küçük kizinin bayramliklarini karsiladi

TUGVA SURUÇ  ŞEHİT KIZINI UNUTMADI.

Suruç Ilçe  Temsilcisi İbrahim Güneş ilcede Yönlü mahallesi  ve alidağ mezrasında ikamet  sehit ailelerine  ziyarette bulundu.TUGVA'nin bu ziyareti  Suruç tarihinde bir ilk olurken  TUGVA'nin bu ziyareti kamuoyundan tam not aldı.

 

Guneş ziyaretleri kapsamında Ilk olarak Yönlü  mahallesinde bulunan sehit ailesini ziyaret etii. Burada aile ile sohbet eden  talep ve isteklerini dinleyen Baskan Güneş her zaman kendilerine destek olacakları sözünü verdi.

 

Baskan Güneş 'in bir sonraki durağı Ilceye bagli Alidağ mezrasi oldu.Burada Siirt'in Kurtalan ilcesinde terör örgütüyle girdiği catismada sehit olan  Abdulkadir Yarcan'ın ailesini ziyaret eden Baskan  Güneş taziyelerini iletti.

 

Aileyle sohbet eden  Başkan Güneş  sehidin 7 yaşındaki  emaneti  Melek Yarcan'la yakindan ilgilenirken kendisine bayramlik sözü  verdi Guneşin  ziyaretin hemen ardindan sehit kızını magazaya götürerek  bayramlik kıyafetlerini aldı.Küçük Mercan Başkan amcasina teşekkür ederken Güneş  tüm ihtiyaclarinı karşılayacaklarını sözünü  verdi.

 

Ziyaret  sonrasi bir aciklama yapan Suruc Tugva  Temsilcisi Ibrahim Güneş  şimdiye kadar yaptığımız en hayirli ziyaretlerden  birini gerçekleştirdik.Devletimiz zaten tum imkanlarını sehit ailelerimiz icin seferber  etmis ,ancak bizimde elimizi taşın altina koymamiz lazim Suruç  TUGVA olarak bizde sehit ailelerimizi ziyaret ederek her zamam yanlarinda olduğumuzu gosterdik.Belki kucuk Mercan'ın babasını  geri getiremedik ama onun acısına mutluluguna  ortak olmak en onemli insanlık  vazifesi olsa gerek  Mercan'in yaşadığı acıyı ve ziyaretimiz sonrasinda yaşadığı mutluluk görülmeye degerdi tum sehitlerimizi Suruç  TUGVA olarak  rahmetle anarken gazilerimize allahtan sifa yakinlarina tekrar başsağlığı dilerim "dedi.