EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-07-2017 01:18   Güncelleme : 04-07-2017 01:18

HKÜ Bir İlk Türkiye’nin Dört Bir Yanında Üniversite Adayları İle Buluşacak

Sınav maratonunun ardından girilen tercih döneminde Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), bu yıl üniversiteye yerleşecek olan öğrencilere destek olmaya hazırlanıyor.

HKÜ Bir İlk  Türkiye’nin Dört Bir Yanında Üniversite Adayları İle Buluşacak

ABDULLAH YİĞİT-GAZİANTEP 

Sınav maratonunun ardından girilen tercih döneminde Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), bu yıl üniversiteye yerleşecek olan öğrencilere destek olmaya hazırlanıyor. 

Üniversite adaylarına tek çatı altında bir çok üniversiteye ulaşma imkanı sunacak olan “Tercih ve Tanıtım Günlerinde” HKÜ’deyerini alacak. Bununla birlikte öğrencilerin her zaman yanında olan HKÜ;uzman danışmanlar, rehber öğretmenler ve akademisyenleriyle üniversite adaylarını HKÜ kampüsünde ağırlayacak.

Sınav dönemlerinde; sınav motivasyonu, sınav kaygıları, doğru meslek gibi konularda "Kariyer Planlama Seminerleri" düzenleyen HKÜ, tercihlere sayılı günler kala uzman danışmanları ile üniversiteye girecek olan öğrencilere yol gösterecek.

ÜNİVERSİTELER TEK ÇATI ALTINDA BİR ARAYA GELECEK

Türkiye genelinde vakıf ve devlet üniversiteleri, meslek yüksekokulları ve yurtdışıdan üniversiteleri bir araya getirecekolan tercih ve tanıtım günleri 16-17-18 Temmuz’da İstanbulLütfü Kırdar Kongre Merkezindegerçekleşecek. HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz’ın da katılımıyla yapılacak olan fuarda Rektör Yılmaz, öğrencilere seminer verecek. Bununla birlikte HKÜ, 17-26 Temmuz tarihlerinde; Adana, Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye, Şanlıurfa, Mersin, Mardin, Diyarbakır, İskenderun ve Antakyatanıtım fuarlarında da üniversite adayları ile buluşacak.Fuarlarda öğrenciler; daha doğru ve isabetli karar verme, tercih yaparken dikkat edilmesi gerekenler, fakülteler ve bölümler hakkında bilgi edinmefırsatı bulacak.

UZMAN DANIŞMANLAR YOL GÖSTERECEK

Bu yıl üniversiteye yerleşecek olan öğrencilere yönelik düzenlenen tercih ve tanıtım günleri, 10-26 Temmuz tarihlerinde ise HKÜ kampüsünde gerçekleşecek. İlgili fakülte ve yüksekokul akademisyenlerinden Hasan Kalyoncu Üniversitesi hakkında detaylı bilgi alacak olan öğrenciler; fakülteler, bölümler, akademisyenler, burs, spor, sosyal olanaklar ve üniversitenin sunduğu imkanlar gibi pek çok konuda bilgi edinebilecek.

Öğretim üyeleri ile yüz yüze görüşme imkânı bulan ve her türlü sorularına cevap alacak olan öğrencilere, çeşitli hediyeler de takdim edilecek.