GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2017 18:52   Güncelleme : 14-07-2017 18:52

Şehit Aileler Dernek Başkanı Yavuz’dan 15 Temmuz Açıklaması

Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, FETÖ üyesi bir grup asker tarafından yapılan darbe girişiminin 1.yıl dönümünde, ihanet gecesinde şehit olan polis, asker ve sivilleri anarak, "Hain darbe girişimi, milletimizin asil duruşu sayesinde hedefine ulaşamadı ve asla da ulaşamayacak” dedi.

Şehit Aileler Dernek Başkanı Yavuz’dan 15 Temmuz Açıklaması

Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek başkanı Mehmet Yavuz, 15 Temmuz Demokrasi ve Özgürlükleri Anma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en hain, en kalleş, en alçak saldırısı olan 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde Şehitlerimizi anmak, onlara karşı vefa minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek, onları unutmadığımızı, unutmayacağımızı ve asla unutturmayacağımızı

15 Temmuz darbe girişimi sadece bir darbe girişimi değil Ülkemize devletimize ve aziz Milletimize karşı yapılan bir hain kalkışma girişimidir. Bu darbe girişimi aynı zamanda bir Terör girişimi, bunu yapanlarda teröristtir.

 

 

Bu darbe girişimini diğer terörist olaylardan ayıran en önemli yanı ise bu hain darbe girişiminde bulunanlar Türk silahlı Kuvvetleri gibi geçmişi şeref ve şanla dolu olan pırıl pırıl bir camianın içine sızmış hain ve şerefsizler, halkımızın ödediği vergilerle alınan silahları halkımızın üzerine doğrultarak tarihte eşi benzeri görülmemiş bir ihanet içine girmişlerdir. Terörle ve Teröristle mücadele etsinler diye verilen silahları halkımıza doğrultmuşlardır.

 

 

Bu darbe ile amaç Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Hükümetini ve Sayın Cumhurbaşkanımızı ortadan kaldırmayı amaçlamıştılar. Bu plan ve projelerle darbeye kalkışanlar bir şeyi hesaplamadılar. Hesaplamadıkları husus halkın inancı azmi vatanseverliği ve Sayın Cumhurbaşkanımıza olan bağlılığını hesaplayamadılar.