GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2017 18:57   Güncelleme : 14-07-2017 19:25

İŞADAMI YAZAR'DAN 15 TEMMUZ MESAJI

Şanlıurfalı işadamı Mahmut Yazar, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. FETÖ terör örgütünün sinsice devletin her kademesine girdiğini ve devleti ele geçirme derdinde olduğunu belirten Yazar, bu amellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklarını vurguladı.

İŞADAMI YAZAR'DAN 15 TEMMUZ MESAJI

Hain darbe girişimini halkın her kesiminin karşı çıktığını ve engellediğini sözlerine ekleyen Yazar, "Allah ülkemize bir daha böyle bir gün yaşatmasın. FETÖ terör örgütü yıllardan beri devletin her kademesine girerek  bu millete düşmanlık besledi. Nihayetinde harekete geçtiler ama hiç hesap edemedikleri halkı karşılarında buldular. Bu darbe girişimi sadece bir siyasi partiye değil, Türkiye'ye yapılmıştır. Dolayısıyla bu darbe girişiminin yıl dönümünde etkinliklerde her kesimin yer alması gerekiyor. Çünkü burada söz konusu siyasi görüş değil, ülkenin geleceğidir. Bu yıl dönümünde bir kez daha FETÖ terör örgütünü lanetliyor, bu ışte en ufak parmağı olanların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum." dedi.

Yazar konuşmasının devamında FETÖ terör örgütüyle mücadelede devam edilmesini isterken varsa  siyasi ayağın da ortaya çıkarılmasını istedi. "Siyasi ayak da ortaya çıkarılırsa tam anlamıya  bir mücadele olacak" diyen Yazar şöyle konuştu; "bir yıldır devam eden operasyonlarda bir çok terör örgütü üyesi cezalandırıldı. Bu mücadelenin siyasi ayağa da yayılmasını istiyoruz. Siyasette bu terör örgütüne hizmet eden kişiler varsa en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. 15 temmuz hain darbe girişimini bir kez daha kınıyor, bu ve benzeri darbelerin bir daha yaşanmamasını diliyorum."