Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 03-08-2017 15:36   Güncelleme : 03-08-2017 15:37

KARAKÖPRÜ ZABITADAN HALK SAĞLIĞI İÇİN DENETİM

Karaköprü Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri halk sağlığının korunması amacıyla ilçe genelinde bulunan market, kasap ve fırınlarda hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihlerine yönelik denetim gerçekleştirdi.

KARAKÖPRÜ ZABITADAN HALK SAĞLIĞI İÇİN DENETİM

Karaköprü Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri ilçe genelinde bulunan market, kasap ve fırınlarda hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihlerine yönelik denetim yaptı. Denetlemeler sırasında kurallara uymayan işyerlerine ihtar ve cezai işlem uygulandı.

Zabıta ekipleri halk sağlığını korumak ve işletmelerin daha hijyenik ortamlarda hizmet vermelerini sağlamak için denetimlerini aralıksız olarak devam ettirirken, ilçe genelinde faaliyet gösteren market, kasap ve fırınlarda yaptığı esnafı hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihleri konusunda uyardı.

Özellikle halkın en yoğun şekilde hizmet aldığı marketler ve fırınlar üzerinde denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri, işyerlerindeki ürünleri ve depolarını kontrol etti. Denetimler sırasında ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol eden ekipler, daha sonra ürünleri tartarak gramajlarını teyit ettiler.

Uygunsuz şekilde çalışma yapan işletmeler hakkında işlem yapan ekipler, halkın daha sağlıklı ürünler tüketmesi için denetimlerin aralıksız bir şekilde devam edeceklerini kaydettiler.