GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-08-2017 21:37   Güncelleme : 06-08-2017 21:37

YAZAR: DEDAŞ, ZULÜM HALİNE GELDİ

Şanlıurfa'nın saygın iş adamlarından Mahmut Yazar, Elektrik dağıtım şirketi DEDAŞ'ın artık zulüm haline geldiğini öne sürdü. Şanlıurfa insanını ilgilendiren her soruna çözüm odaklı yaklaşan ve bir milletvekilinden daha fazla gündeme taşıyan Yazar, yaptığı açıklamada DEDAŞ'ın devletin eline geçmesi gerektiğini vurguladı. "Hükümetin derhal DEDAŞ zulmüne son vermesi gerekiyor" diyen Yazar, Elektrik dağıtım şirketinin özelleştirme programından çıkarılması gerektiğini söyledi.

YAZAR: DEDAŞ, ZULÜM HALİNE GELDİ

İşadamı Yazar, memleketi Şanlıurfa'da her gün elektrik kesintilerinin yaşandığına dikkat çekerek son günlerde vatandaştan gelen tepkileri hatırlattı. DEDAŞ'ın toplumun her kesimini rahatsız ettiğini iddia eden Yazar, yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "Bu sıcak yaz günlerinde esnaflarımız ve vatandaşlarımız çok büyük mağduriyetler yaşıyor. Her konuda sıkıntı yaşayan çiftçiler yine aynı şekilde arazilerini sulayamıyor. Bu kurumun bir an önce özelleştirme programından çıkarılarak devlet eline geçmesi gerekiyor. Yıllardan beri süregelen bu zulmün artık son bulması lazım" dedi.

21. yüzyılda medeniyetin beşiğinde yaşanan elektrik sorunlarının hükümetin bir aybı olduğunu öne süren Yazar, "vatandaşlarımız esnaf ve çiftçilerimiz yani toplumun her kesimi artık çileden çıktı.  esnaflarımız kepenk kapatma durumuna geldi. Bölge milletvekillerimizi göreve davet ediyorum lütfen artık bu çileyi bitirsinler. DEDAŞ özelleştiği günden bu yana memleketimiz Şanlıurfa'da sürekli elektrik kesintileri yaşanıyor. Hem şehir merkezlerinde hemde kırsal alanda tam anlamıyla bir zulüm yaşanıyor. Zamanında hükümet bu kurumu özelleştirerek bir yanlış adım attı ama artık yaptığı yanlıştan geri adım atması gerekiyor" şeklinde konuştu. 
Açıklamasını sürdüren yazar,  "vatandaşlarımız DEDAŞ özelleştirilmesi ile birlikte her gün mağduriyet yaşıyor. Sadece elektrik kesintileri ile değil vatandaşların elektrik faturaları da çok kabarık geliyor. Yani hem elektrik vermiyorlar hemde yüksek fatura gönderiyorlar. DEDAŞ'ın bu keyfi uygulamalarına toplum olarak maruz kalıyoruz.  vatandaşlarımızın hukuki olarak DEDAŞla mücadele etmesi gerekiyor. Hükümetin de derhal DEDAŞ zulmüne son vermesi gerekiyor. Bu sıcak yaz günlerinde vatadaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi lazım" ifadelerini kullandı.