Son dakika Haberler
Giriş Tarihi : 17-08-2017 18:12   Güncelleme : 17-08-2017 18:12

Urfa ya gönülden hizmet edecek ve Urfalı ile çalışacak bürokrat istiyoruz.

Harran Kaymakamlığının bu fotomaratonu düzenlerken Şanlıurfa’da bulunan herhangi bir dernekle görüşmeden ve geçen yıl yapılan Her An Harran 1. Fotomaratonda yaşanan olumsuzluklar ve yarışma sonucunun fotoğraf camiasında tüm eleştirilere rağmen bu yılda düzenlemeyi aynı şahsa vermesi ve Tunceli foto maratonundaki tüm jürileri Harran’a çağırıp bu ekibi jüri üyesi olarak seçmesi Şanlıurfa açısından son derece ayıp, manidar ve yıllardır Şanlıurfarfa’da bu işi yapan ustalara hakaret olarak kabul ediyoruz. Bu konuda daha söyleyecek birçok sözümüz olduğunu hatırlatıp, Şanlıurfalı Bakanımız A. Eşret Fakıba’ya ve Akparti Şanlıurfa Millet Vekillerine , Akparti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ,ve Şanlıurfa Valimiz Sayın Abdullah ERİN’i göreve davet ediyoruz, diye bir açıklamada bulunmuştuk.

 Urfa ya gönülden hizmet edecek ve Urfalı ile çalışacak bürokrat istiyoruz.

Bunun üzerine bazı haber sitelerinde bir açıklamada bulunmuştur. Sayın Ayça “Oradaki üyelerinin istihbarat bilgilerinin tamamını topladık. Bunu bir sıkıntı var mı yok mu araştırıyoruz. Tunceli Valiliğinin düzenlediği yarışmaya katılan üyeler ile buraya gelecek olan üyeler aynı. Bu jüri üyeleri zaten Valiliğin çalıştığı insanlardır. Zaten Tunceli Valiliği kendi üyeleriyle çalışmak istedi. Bu insanların tamamının güvenlik açısından da hiçbir sorun yok. Bunların yaptığı karalama haberlerdir.” Diye açıklamada bulunmuştur. Bu açıklama içinde sayın kaymakamın “Zaten Tunceli Valiliği kendi üyeleriyle çalışmak istedi.” Sözünden de hiçbir şey anlamadık, bu foto maratonun Tunceli Valiliği mi Harran Kaymakamlığımı düzenliyor, anlaşılamamıştır.

Harran Kaymakamı Sayın Temel Ayca Tunceli ekibiyle çalışmak istediği ile ilgili bir açıklamada bulunmuş ve bizim yaptığımız açıklamaya karalama haber diye, açıklamada bulunmuştur.

1)Basın açıklamamız son derece açık ve nettir, herhangi bir şekilde karalama yoktur.

Sayın Kaymakamımıza sorduğumuz basit ve masumane bir soruydu; Bu organizasyonda neden hiçbir Urfalıya yer verilmemiştir. Sadece bu sorunun cevabını merak etmekteydik.

2 ) Sayın kaymakamımız yaptığı açıklamada bu bir karalamadır demekte, bir herhangi bir karalama yapmadık sadece neden Hiç Urfalı yok dedik,

3 ) Gelen kişilerin güvenlik soruşturmasının yapıldığını söylüyor biz öyle bir şey sormadık durup dururken bu açıklamayı yapmasını pek anlayamadık ve manidar geldi bize.

4) Sayın kaymakamımız Tunceli deki fotomaratondaki jüri üyelerinin aynısını getirdiğini söylüyor biz farklı bir şey demedik ki sadece bunların arasında neden Urfalı yok dedik

5 ) Harran ilçemiz acaba Tunceli Valiliğine bağlandı da bizim mi haberimiz yok

6 ) Zaten Sayın kaymakam kendi açıklamasıyla bizleri teyit etti Tunceli ekibiyle çalışmak istediğini söylüyor, Urfalıları kaale almadığını anlıyoruz bizde buradan tekrar haykırıyoruz.

            Sayın Valimiz ve siyasi parti teşkilatlarından ve  Şanlıurfa Millet Vekillerimizden  bize Urfalılarla çalışmak isteyen, bürokrat atamalarıdır.  
Basınımıza ve Kamuoyuna saygılarımla duyurulur.