DÜNYA
Giriş Tarihi : 17-08-2017 22:58   Güncelleme : 17-08-2017 22:58

Barcelona'da çifte saldırı: 13 ölü 20 yaralı

Barcelona'da çifte saldırı gerçekleşti. İlk saldırıda minibüs kalabalığın arasına daldı, yaşanan ikinci saldırıda ise silahlı iki kişi restorana girdi. Saldırılarda şimdiye kadar 13 kişinin yaşamını yitirdiği en az 20 kişinin de yaralandığı belirtiliyor.

Barcelona'da çifte saldırı: 13 ölü 20 yaralı

İspanya'nın Barcelona şehrinde bir minibüs kalabalığın arasına daldığı saldırıda 13 kişinin yaşamını yitirdiği en az 20 kişinin de yaralandığı belirtiliyor. Barcelona polisi, yurttaşlardan bölgeden uzaklaşmalarını istedi. Saldırı nedeniyle metro ve tren istasyonları kapatıldı.  El Nacional'a göre, yetkililer yaya kaçan aracın sürücüsünü arıyor.

Yaşanan ikinci saldırıda da silahlı iki kişinin restorana girdiği belirtiliyor.

İSPANYA BAŞBAKANI'NDAN İLK AÇIKLAMA 

İspanya Başbakanı Mariano Rajoy yaptığı açıklamada “İlk önceliğimiz yaralıların durumu. Yaralılarla ilgili gerekli inceleme yapılacak. “ dedi.

BARCELONA POLİSİ: OLAY TERÖR SALDIRISI

Barcelona polisinden yapılan açıklamada, olayın terör saldırısı olduğu duyuruldu.

Marc Esparcia adlı bir görgü tanığı BBC'ye olayı şöyle anlattı: "Herkes saklanmak için koştu. Çok sayıda insan vardı, alanda çok sayıda aile vardı. Burası Barcelona'nın en çok ziyaret edilen alanlarından biri. Sanırım (araç) birkaç kişiye çarptı, çok korkunçtu. Büyük bir panik vardı."