Haran
Giriş Tarihi : 27-08-2017 22:33   Güncelleme : 27-08-2017 22:33

Harran'da halk çekilen filime tepki gösterdi

Ekranların uzun soluklu dizisi Arka Sokakların Şanlıurfa'daki çekimlerinde kriz çıktı. Harran'da bir terör sahnesini çekmeye başlayan Arka Sokaklar dizi ekibi ilçe halkından tepki geldi.Tepkinin üzerine Arka Sokaklar çekiminin Harran'da iptal edildi.Bu arada Şanlıurfa'da daha önceki yıllarda da dizi çekimlerinde bu tür sıkıntılar yaşanmıştı.

Harran'da halk çekilen filime tepki gösterdi


Dizinin Harran bölümündeki çekimlerine tepki gösterenlerden biri de AK Partili Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mahmut Gündoğdu. Mahmut Gündoğdu, Harran'daki çekimlere tepkisini şöyle dile getirdi; " Harran Ovasında ne terör olur nede terörü barındırır halk ne arka sokaklarında nede ön sokaklarında terör sahnesi oldu nede olacak Allahın izniyle. terör dizisi Harran'da çekilmesi kabul edilecek bir durum değil. Harran'da tarih kültür medeniyet edebiyat eğitim kardeşlik beraberlik milliyetçilik devletle ne kadar uyumlu halk olarak diziler çekilmeli."
Milliyetçi Hareket Partisi Harran eski İlçe Başkanı Mahmut Özyavuz ise "Sayın vali ve emniyet müdürüyle yaptığımız görüşmeler sonucunda HARRAN ilçemizden gelen sesine kulak verdik. Onaylamadığımız ismi lazım olmayan ilçemizi karalamaya çalışan set ekibine müdahale ediyoruz. Her an Harran halkının emrinde olduğumu bildiriyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum." ifadelerini kullandı