GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2017 18:03   Güncelleme : 31-08-2017 18:03

Başkan Ayaz `dan Kurban Bayramı Mesajı

Türkiye Gençlik Teşkilatı Gaziantep İl Başkanı İsmet Ayaz , Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Ayaz `dan  Kurban Bayramı Mesajı

ABDULLAH YİĞİT-GAZİANTEP 


Türkiye Gençlik Teşkilatı Gaziantep İl Başkanı İsmet Ayaz , Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Ayaz, Bayramlarımız, kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirme vesilesidir. Bayramlar aynı zamanda gönül ve gençliği  kazanma günüdür,  
Ebedi kardeşliğimizi, tebrikler ve tekbirlerle yeniden ihya ettiğimiz bayram günlerinde, millet olarak daha bir muhabbetle kucaklaşıyoruz. 
Sevginin, vefanın, sadakatin, fedakârlığın simgesi olan Kurbanın ve Kurban Bayramının anlamını çok iyi kavramak ve gençliğimize çok iyi anlatma günüdür,
Bu bayramda, gençlerimizle birlikte muhtaçların hanelerine, muhabbet ve sevinç taşımalıyız. Kurban ibadetiyle bizden istenen, elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmak, gönülden verebilmek ve gençliğimize yani gelecegimize bunları aşılamamız lazım  
Bu günler, aynı zamanda Hac ibadetinin ifa edildiği; dilleri, ırkları, tenleri, renkleri, kültürleri ve coğrafyaları farklı milyonlarca Müslümanın, Arafat meydanında, dualar eşliğinde, müstesna bir kardeşlik manzarası sergilediği günlerdir.
Hac ibadeti için mübarek topraklarda bulunan kardeşlerimizi tebrik ediyor, Haclarının ve kurbanlarının kabul olmasını diliyorum.
Kıymetli geleceğimizin bekçileri olan gençlerimiz ve değerli büyüklerimiz
Selamlaşarak, tokalaşarak, kucaklaşarak, kurbanlarımızı paylaşarak, ikramda bulunarak bayram sevincini çoğaltmalıyız. Aile büyüklerimizin hayır dualarını alırken, gözlerimizin nuru, evlerimizin neşesi olan çocuklarımızı ve gençlerimizi sevindirirken, öksüzleri, yetimleri, garipleri de asla unutmayalım.
Evinde ve yatağında ziyaretçi bekleyen insanlarımızı hatırlamalı; kimsesizlerin, ihtiyaç sahiplerinin kapılarını çalmalı, yüzlerinin gülmesine ve ümitlerinin yeşermesine vesile olmalıyız.
Bu duygularla, kurbanlarımızın Allah katında makbul olmasını diliyor, huzur ve saadet dolu bir bayram geçirmenizi Rabbimden temenni ediyorum. Gaziantep Halkımızın ,Ülkemizin ve Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı  Kutlu olsun .