GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2017 18:08   Güncelleme : 31-08-2017 18:08

Tekiner ’ Den Kurban Bayramı Mesajı

Türkiye Gençlik Teşkilatı Genel Başkan Vekili Ömer Tekiner, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Tekiner ’ Den Kurban Bayramı Mesajı

ABDULLAH YİĞİT –ANKARA 


Türkiye Gençlik Teşkilatı Genel  Başkan  Vekili  Ömer Tekiner,  Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Tekiner , mesajında şu ifadeleri kullandı: 
“Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir.
Dini bir ibadet olarak kurban ise ‘Allah’a yakın olmak için takdim edilen şey’ anlamında kullanılır. Bu anlamda kestiğimiz kurbanlar bizi Allah’a daha yakın kılmaya vesile olurlar.
Kurban Bayramı, Müslümanların hem kendi aralarında hem de toplumun bütün fertleri arasında kaynaşma vesilesidir. Bu bayramda fakirler gözetilir, ihtiyaçları giderilir.
Ülkemizde son günlerde yaşanılan sıkıntılı günler ve huzurumuzu bozmak isteyen mihraklara karşı Kurban Bayramı’nın ülkemizin birlik, beraberlik ve istikrarına katkı sağlamasını yüce Allah’tan temenni ediyorum.
Bu duygular içinde mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, milletimize sağlık ve esenlikler diliyorum. Bu güzel bayramın gerek İslam dünyasına gerekse tüm dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”