GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2017 18:14   Güncelleme : 31-08-2017 18:14

Başkan Fettah Çiftçi ` den Kurban Bayramı Mesajı

Bayır Bucak Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Fettah Çiftçi , Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Fettah Çiftçi ` den Kurban Bayramı Mesajı

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA 


Bayır Bucak Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı  Mehmet  Fettah Çiftçi  , Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Çiftçi, Bayramlar, Allah’ın biz kullarına verdiği en güzel hediyelerdendir. Şükürler olsun ki, yine hep birlikte bir bayramı kutlamak nasip oldu. Kurban, inananların Yaradan’a bağlılıklarını gösterdiği, Onun rızasını kazanmak için gerçekleştirdiği bir ibadettir.
 Allah rızası için kesilen tüm kurbanlarımızı Allah kabul etsin. Kurban Bayramı; ülkemize, milletimize, tüm İslam alemine bolluk ve bereket getirsin.
 Bu bereketi yakınlarımızla, imkanı olmayan ihtiyaç sahipleriyle paylaşmanın hepimizin görevi olduğuna inanıyorum. İslam kardeşlik dinidir. Kardeşliğin en derinine, dostluğun en güzeline aracı olan bu kıymetli günde dargınlıkları, küslükleri unutmak, bizden bir selam bekleyen büyüklerimizi hatırlamak, gelecek nesillerimiz olan çocuklarımızı sevindirmek boynumuzun borcudur. Gücümüz yettiği miktarda onların dertlerine derman olmalıyız, bir yardım eli bekleyen ihtiyaç sahiplerinin elinden tutmalıyız. Yardım eli uzatamadığımız, uzaklardaki kardeşlerimizin de hiç değilse dualarımızla yanında  olmalıyız . Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum”.