GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2017 19:05   Güncelleme : 31-08-2017 19:05

Başkan Cengiz Gider `Den Kurban Bayramı Mesajı

Lider Medya Gurup Yönetim Kurulu Başkanı ve Fikr-i Asım Fikir ve Düşünce Derneği Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Gider , Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Cengiz Gider `Den   Kurban Bayramı Mesajı

ABDULLAH YİĞİT-GAZİANTEP 


Lider Medya Gurup  Yönetim Kurulu Başkanı ve Fikr-i Asım Fikir ve Düşünce Derneği  Genel Başkan Yardımcısı   Cengiz Gider  ,  Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Gider , mesajında, bayramların sevincin, mutluluğun, yakınlaşma ve dayanışmanın hoşgörü ve kardeşlik bağlarının en üst düzeyde yaşandığı müstesna günler olduğunu söyledi.
Başkan Gider ,” Birlik, beraberlik ve toplumsal yardımlaşmanın en üst seviyede yaşandığı, duygu ve sevinçlerin paylaşıldığı Kurban Bayramı’na bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurban Bayramı, özellikle yardımlaşma ve paylaşmayı ifade etmektedir.
 Kurban ibadeti, kişiye gerektiğinde malını ve canını Allah yolunda feda edebilme bilincini aşılar. Servetini ihtiyaç sahipleriyle paylaşma alışkanlığı kazandırır. İnsanların birbirleriyle kaynaşmalarına, birbirlerini sevip saymalarına ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmelerine vesile olur. Bu vesileyle Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, hayatımıza sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü duygularını egemen kılarsak inanıyorum ki daha güzel günlere ulaşacağız. Bu duygular içerisinde idrak edeceğimiz Kurban Bayramının ülkemize birlik, beraberlik, sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz eder, Başta  Gaziantep `lı   hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Kurban Bayramı tebrik ederim” dedi.