GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2017 19:13   Güncelleme : 31-08-2017 20:00

Yönetmen Murat Uygur`dan Kurban Bayramı Mesajı

Uygur Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetmen Murat Uygur, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Yönetmen Murat Uygur`dan Kurban Bayramı Mesajı

ABDULLAH YİĞİT-İSTANBUL 


Uygur Medya Grubu  Yönetim Kurulu Başkanı  ve Yönetmen Murat Uygur,  Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Uygur , "İslam aleminin ve tüm insanlığın birlik ve beraberlik içerisinde huzurlu ve mutlu bir Kurban Bayramı geçirmesini temenni ediyorum" dedi.

Bayramların insanlar arasındaki sevgi ve saygıyı perçinlediğini anlatan Uygur  mesajını şu şekilde sürdürdü :"Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Kurban Bayramının, bir yandan duyguların tazelenerek, ruhların dinlendirilerek bir yandan da geçen zamanın muhasebesi yapılarak geçirilmesi yararlı olacaktır. 
Sevginin, paylaşmanın, dayanışmanın, dargınlıkları aradan kaldırıp yeniden kucaklaşmanın, duygu birliğinin en üst noktaya çıktığı böyle zamanların çoğaltılması ve her günün bayram gibi yaşanabilmesi için gayret sarf etmeliyiz. Kurban Bayramı ve diğer özel günlerin bizlere hatırlattığı en önemli husus budur "dedi.

Uygur    , mesajını şu şekilde tamamladı: "İnsanı insan yapan ve bütün erdemlerin birlikte yaşandığı dini bayramlarımızdan birisi olan Kurban Bayramı’nın sevgiye, barışa, kardeşliğe hoşgörüye ve güzel yarınlara umut olmasını diliyor. Başta ülkem, değerli hemşerilerim ve tüm İslam alemine huzurlar getirmesini temenni ediyorum. Bayramımız kutlu ve mutlu olsun." diye konuştu.