GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-09-2017 11:54   Güncelleme : 01-09-2017 11:54

Belediye Başkanı Özyavuz `Dan Kurban Bayramı Mesajı

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz , Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Belediye  Başkanı  Özyavuz `Dan Kurban Bayramı Mesajı

ABDULLAH YİĞİT-HARRAN 


Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz , Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Özyavuz ,  mesajında, "İslam aleminin ve tüm insanlığın birlik ve beraberlik içerisinde huzurlu ve mutlu bir Kurban Bayramı geçirmesini temenni ediyorum" dedi.

Bayramların insanlar arasındaki sevgi  ve saygıyı perçinlediğini anlatan  Başkanı Özyavuz , mesajını şu şekilde sürdürdü :"Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. 

Kurban Bayramının, bir yandan duyguların tazelenerek, ruhların dinlendirilerek bir yandan da geçen zamanın muhasebesi yapılarak geçirilmesi yararlı olacaktır. Sevginin, paylaşmanın, dayanışmanın, dargınlıkları aradan kaldırıp yeniden kucaklaşmanın, duygu birliğinin en üst noktaya çıktığı böyle zamanların çoğaltılması ve her günün bayram gibi yaşanabilmesi için gayret sarf etmeliyiz. Kurban Bayramı ve diğer özel günlerin bizlere hatırlattığı en önemli husus budur "dedi.

Başkan Özyavuz , mesajını şu şekilde tamamladı: "İnsanı insan yapan ve bütün erdemlerin birlikte yaşandığı dini bayramlarımızdan birisi olan Kurban Bayramı'nın sevgiye, barışa, kardeşliğe hoşgörüye ve güzel yarınlara umut olmasını diliyor. Başta ülkem, değerli hemşerilerim ve tüm İslam alemine huzurlar getirmesini temenni ediyorum. Bayramımız kutlu ve mutlu olsun." diye konuştu.