GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-09-2017 00:20   Güncelleme : 06-09-2017 00:20

Başbakan Yıldırım'dan Pence ile görüşme açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Pence ile görüşeceği iddialarına ilişkin açıklamada bulundu.

Başbakan Yıldırım'dan Pence ile görüşme açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile görüşeceği iddialarına ilişkin, "Arkadaşlar teknik düzeyde karşılıklı çalışıyorlar. Ne zaman ikimizin programı denk düşerse planlanmış olacak." dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin Kuzey Irak referandumuna ilişkin değerlendirmelerina ilişkin Yıldırım şunları söyledi:

"Sayın Bahçeli ile biz görüşüyoruz. Bu konuları cümle alemin içinde anlatmaya lüzum yok. Aramızda bir görüş farklılığı da yok üstelik. Kuzey Irak'ta bölgesel yönetimin yapmaya çalıştığı referandum kararının çok vahim bir hata olacağını hep söyledik. Aynı şekilde de görüşümüz devam ediyor. Bu referandum yapılmamalı. Yapılınca bölgede zaten sorunlar had safhada, yeni bir sorun ilave etmenin ne bölgeye ne bölge ülkelerine getireceği bir katkı yok."

Kuzey Kore'deki gelişmelere ilişkin, "Dünya ne kadar endişeliyse Türkiye de aynı oranda endişelidir. Hiçbir şekilde dünyanın geleceği birtakım çılgın hareketlere, çılgın davranışlara bırakılmamalı. Onun için Birleşmiş Milletler başta olmak üzere uluslararası toplum üzerine düşen bütün sorumluluğu alarak hem Kuzey Kore hem Arakan hem başka bölgelerde yaşanan insanlık suçlarına karşı daha duyarlı, daha keskin bir duruş sergilemesi icap eder." dedi.

KAYNAK:

EDİTÖR: GAZETECİ ABDULLAH YİĞİT