EKONOMİ
Giriş Tarihi : 12-09-2017 10:55   Güncelleme : 12-09-2017 10:55

GSO Başkanı Konukoğlu, Türkiye, İkinci Çeyrekte Yüzde 5,1 Büyüdü

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Türkiye ekonomisinin ikinci çeyrekte yüzde 5,1 oranında büyümesinin geleceğe daha olumlu bakmalarını sağladığını söyledi.

GSO Başkanı Konukoğlu, Türkiye, İkinci Çeyrekte Yüzde 5,1 Büyüdü

ABDULLAH YİĞİT-GAZİANTEP 

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu,  Türkiye ekonomisinin ikinci çeyrekte yüzde 5,1 oranında büyümesinin geleceğe daha olumlu bakmalarını sağladığını söyledi.
 
Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı nisan-haziran dönemine ilişkin ikinci çeyrek Gayri Safi Yurtiçi Hâsıla (GSYH) verilerini değerlendiren Konukoğlu, “İkinci çeyrekte bayram nedeniyle oluşan iş günü kaybına rağmen ekonominin ilk çeyrekte elde edilen yüksek büyüme oranını devam ettirmesi memnuniyet verici bir tablo” dedi.
 
“Bölge ülkelerinde yaşanan karışıklıklara rağmen sanayicilerimizin üretim azmi, uygulanan teşvikler ve desteklerin de katkısıyla sanayi üretim rakamları ve ihracatımız artıyor” diyen Konukoğlu, ekonomik verilerin yılın kalan bölümünde de büyümenin devam edeceğini ve ihracatın artacağını gösterdiğini kaydetti.