GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-09-2017 17:13   Güncelleme : 18-09-2017 17:13

İLK DERS ZİLİ ŞANLIURFA’DA ÇALDI

17 Milyon öğrencinin ders başı yaptığı 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının ilk ders zili, Başbakan Binali Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Şanlıurfa Milletvekillerinin katıldığı törenle, Şanlıurfa Karaköprü’deki Hacı Abdurrahman Özdemir Ortaokulu’na çalındı.

İLK DERS ZİLİ ŞANLIURFA’DA ÇALDI

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı başlama töreni için özel uçakla Şanlıurfa’ya gelen Başbakan Binali Yıldırım, GAP Havaalanında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve milletvekilleri tarafından karşılandı.

Karşılamanın ardından Karaköprü ilçesindeki Hacı Abdurrahman Özdemir Orta Okulunda gerçekleştirilen törene geçen Başbakan Binali Yıldırım ve beraberindekiler, burada öğrencilerin büyük sevgi gösterileriyle karşıladı.

Hacı Abdurrahman Özdemir Ortaokulunda ve Türkiye’nin dört bir yanında eğitim öğretime başlayan 17 milyon öğrenciye zihin açıklığı ve başarılar dileyen Başbakan Binali Yıldırım, okulların başladığı ilk günde Şanlıurfa’da öğrencilerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Peygamberler şehri, Hz. İbrahim’in şehri Şanlıurfa’da olmanın, eğitim öğretim yılının başlangıcını Şanlıurfa’dan yapmanın başka bir güzel olduğunu ve heyecan verici olduğunu ifade eden Başbakan Yıldırım, dünyanın ilk üniversitesinin Harran’da kurulduğunu, böyle özel bir geçmişi olan şehirde bulunmanın dünya saadeti olduğunu ifade ederek, “İstiklalimizin, hürriyetimizin ateşini yakan şehir Şanlıurfa’dan bütün Türkiye’ye, bütün illerimize, aynı heyecanı yaşayan tüm öğrencilerimize, vatandaşlarımıza selamlarımızı, sevgilerimizi gönderiyoruz” dedi.

ŞEHİT ÖĞRETMENLERİ ANDI

Terör örgütlerinin saldırısı sonucu şehit olarak bu eğitim öğretim yılında aramızda olmayan öğretmenleri hatırlatan Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz’da ve daha sonrasında terör örgütleri tarafından şehit edilen öğretmenleri anımsatarak, şehit öğretmenlerin isimlerinin okullara verilerek yaşatıldığını hatırlattı.

Türkiye olarak 780 bin kilometre karelik vatan toprağının her köşesinde 80 milyonun kardeş olarak birlikte yaşadığını ifade eden Başbakan Yıldırım, “Bizim için ikinci sınıf vatandaş yok, tüm vatandaşlarımız başımızın tacıdır” dedi.

İNSANA YATIRIMA KESİNTİSİZ DEVAM EDECEĞİZ

15 Yıldır Türkiye’nin bugününü ve yarınını inşa etme çabası içinde olduklarını belirten Başbakan Yıldırım, “Dünya değişiyor, bu değişimi okumak ve bu değişime göre Türkiye’nin değişimini, dönüşümünü gerçekleştirmek, ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak bizim en önemli görevimizdir. Bunu geleceğimizin teminatı olan gençlerle başaracağız” dedi.