SİYASET
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Bakan Çelik ve Binali Yıldırım Abide Kavşak Temel Atma Törenine Katıldı

Faruk Çelik ve Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirildi.Törende Ahmet Eşref Fakıbaba'ya konuşturulmadı Yıldırım şiir okudu.

Bakan Çelik ve Binali Yıldırım Abide Kavşak Temel Atma Törenine Katıldı

Temel atma töreninin yapıldığı Abide kavşakta sabah saatlerinden itibaren geniş güvenlik önlemleri alındı. Saat:10.30’da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik özel uçakla İstanbul’dan Şanlıurfa’ya gelerek törene katıldı.

Ak partinin seçim sürecinde 4 yılda 400 proje kapsamında taahhüt ettiği Abide Kavşak’ta ilk kazma temel atma töreni ile vuruldu.

Özel uçakla İstanbul’dan Şanlıurfa’ya gelen Binali Yıldırım ve Faruk Çelik açılış töreninin ardından konvoy halinde GAP Havalimanı’na doğru yola çıktı.

 

Açılışın onur konuğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Derviş Eroğlu, çok yakından tanıdığını belirttiği iki bakanın da Şanlıurfa adına verdikleri sözleri yerine getireceklerinden şüphesi olmadığını belirterek, Kuzey Kıbrıs'ın Türkiye’nin garantörlüğü altında olduğuna tekrar tekrar vurguda bulundu.

 

Aynı hizmetlerin Kıbrıs’ta da yapıldığını aktaran Cumhurbaşkanı Eroğlu, bu sayede adanın daha da yaşanabilir bir hal aldığını söyledi. Proje temel atma törenine katılanlar arsında bulunan Şanlıurfa Belediye Başkanı ahmet Eşref Fakıbaba'ya söz hakkı verilmemesi de dikkatlerden kaçmadı.

 

Yapılan konuşmaların ardından her Cumhurbaşkanı, iki bakan, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in katılımıyla kavşağın resmi temel atma töreni gerçekleştirildi.

 

Proje’nin en geç Ekim ayı sonlarında tamamlanması hedefleniyor. Proje ile Gaziantep-Mardin ve Mardin-Gaziantep istikametinde araç yoğunluğunun azaltılması hedefleniyor.

Projenin bitmesi halinde Şehir içi trafiktebüyük ölçüde  rahatlama sağlanacağı öngörülüyor.

HABER-İBRAHİM UYGUR

 HABERIN VİDEOSU:1

H

HABERİN VİDEOSU:2