ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 09-10-2017 19:20   Güncelleme : 09-10-2017 20:12

Şanlıurfa’da seyyar satıcılar yol kapattı

Şanlıurfa Kapaklı Pasajı önünde tezgâhını kuran seyyar satıcıya müdahale eden zabıta ekipleri ile olaya tepki gösteren çevre esnafı arasında kavga yaşandı.

Şanlıurfa’da seyyar satıcılar yol kapattı

Edinilen bilgiye göre Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Kapaklı Pasaji önünde seyyar satıcı, esnaf ve zabıta arasında kavga yaşandı. Vatandaşlardan alınan bilgiye göre zabıta ekiplerinin kuru kayısı satan seyyar satıcıyı sert müdahalede bulunduğu ve bunu gören çevre esnafının da olaya dâhil olduğu olaya dahil olan esnaflarla birlikte olayın büyüdüğünü ve kavgaya dönüştüğünü söylediler. Yaşanan arbede de zabıta ekipleri araçları ile hızlı bir şekilde olay yerinden ayrıldı. Çevredeki vatandaşlar ise zabıta ekiplerini protesto etmek için yolu uzun bir süreliğine trafiğe kapattı. Kapatılan yol olay yerine gelen polis ekiplerinin çevredeki esnafı sakinleştirmesi ile tekrardan açıldı.

Kendisine hakaret edildiği ve sert tepkiye hata şiddete maruz kaldığını iddia eden seyyar satıcılar ise zabıta ekiplerinden şikayetçi olacaklarını belirtti.haber:İBRAHİM UYUGUR