EKONOMİ
Giriş Tarihi : 17-10-2017 14:03   Güncelleme : 17-10-2017 14:03

20 Girişimcinin Londra Buluşması İçin Geri Sayım Başladı

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2016 yılı Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında desteklediği INVEST ISTANBUL, 1000’in üzerinde girişimci adayı arasından seçilen 20 girişimciyi Londra’da risk sermayesi grupları ve melek yatırımcılarla buluşturacak.Yenilikçi teknoloji ve hizmet modeline sahip girişimciler, teknoloji sahibi akademik girişimciler, KOBİ’ler ve kadın girişimcilerden oluşan grup, 23 Ekim’de gerçekleştirilecek London Demo Day’de projelerini anlatacak.

20 Girişimcinin Londra Buluşması İçin Geri Sayım Başladı

İstanbul Kalkınma Ajansı desteği veŞEHİR Teknoloji Transfer Ofisi öncülüğünde,yenilikçi teknoloji ve yurtdışında ölçeklenebilecek inovasyon içeren girişimleri global düzeyde tanıtarak, değer yaratmak amacıyla kurulan INVEST ISTANBUL’un ilk projesi olan London Demo Day için geri sayım başladı. Her yıl Avrupa’nın bir kentinde Türk girişimcilerle uluslararası yatırımcıları buluşturmayı planlayan INVEST ISTANBUL, 1000’in üzerinde girişimci adayı arasından seçilen 20 girişimci adayını 23 Ekim’de Londra’da risk sermayesi grupları ve melek yatırımcılarla buluşturacak.

INVEST ISTANBUL, İstanbul Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Özyeğin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin proje ortağı olduğu; İTÜ Çekirdek, Incuba.city, Girişim Fabrikası, Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi ve StartesHub tarafından destekleniyor.

 

“Finansal sunum ve vücut dili eğitimi aldılar”

 

INVEST ISTANBUL’a başvuru yapanların; yenilikçi teknoloji ve hizmet modeline sahip girişimciler, KOBİ’ler, akademik girişimcilerve kadın girişimcilerden oluştuğunu anlatan ŞEHİR Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Önder Yılmaz; “1000’in üzerinde proje arasından seçilen 20 teknoloji projesi sahibini hem ülkemizden hem yurtdışından tecrübeli eğitmenler ve mentorlarla Londra pazarına hazırladık.Yurtdışından yatırım bulmak için iyi fikir tek başına yeterli olmuyor. Global ağlara ve yatırımcılara ulaşmak için kendimizi iyi ifade etmek zorundayız. Bu nedenle girişimci adaylarımıza ŞEHİR Teknoloji Transfer Ofisi’nde finansal sunum ve vücut dilini içeren görsel iletişim eğitimleri verildi. Girişimcilerimiz Londra’ya hazır” diye konuştu.