SİYASET
Giriş Tarihi : 22-10-2017 16:36   Güncelleme : 22-10-2017 16:46

HDP’li vekiller Urfa’nın 6 ilçesinde halkla buluştu

HDP, 7 milletvekili ile Urfa'da halkla buluştu. Halfeti ilçesi Ömerli mahallesini ziyaret eden HDP'liler, Öcalan'ın rahatsızlanan kardeşi Mehmet Öcalan'a "Geçmiş olsun" mesajını iletti. Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) halk buluşmaları Urfa'da devam etti. Kente gelen Urfa Milletvekili Osman Baydemir, Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp ve Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran Viranşehir ve Ceylanpınar ilçelerinde, Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan Birecik ve Halfeti ilçelerinde, Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer ve Şırnak Milletvekili Leyla Birlik ise Siverek ve Hilvan ilçelerinde halkla buluştu.

HDP’li vekiller Urfa’nın 6 ilçesinde halkla buluştu

BİRECİK VE HALFETİ ZİYARETLERİ 
 
Birecik esnaflarını gezen İbrahim Ayhan, yürüdüğü sokak ve caddelerde halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı. Beraberindeki partililer ile esnafın tek tek sorunlarını dinleyen Ayhan, ülkenin karanlık günlerden geçtiğini; ancak aydınlık günlerin yakın olduğunu ve tüm Türkiye halklarının eşit, özgür, birlikte yaşayacağı günlerin yakın olduğunu söyledi. Esnafların yaşadıkları ekonomik çöküntüyü aktardığı Ayhan, ekonomin istikrar ve güven istediğini, ancak bu iki alanın da sıkıntılı olduğunu, ülkede barış, huzur ve güvenin tesis edileceği yakın gelecekte ekonominin de düzeleceğini söyledi. 
 
Ayhan, her 2 ilçede esnafların yanı sıra sokaktaki yurttaşlarla sohbet ederken, taziye ziyaretlerinde de bulundu. Halfeti ilçesinde ise, Ömerli (Amara) mahallesine giderek rahatsız olan Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan'a "Geçmiş olsun" dileklerinde bulundu. 
 
SİVEREK VE HİLVAN
 
Diyarbakır'dan Siverek'e gelen İmam Taşçıer, Behçet Yıldırım ve Leyla Birlik de ilçe yöneticileri ile beraber çarşı esnafını ziyaret etti. Esnafın ve ilçe sakinlerinin ilgi gösterdiği HDP'liler, esnafların sorunlarını dinledi. Daha sonra kalabalık bir çay bahçesinde oturan yurttaşların masalarına konuk olan vekiller, yurttaşlar ile sohbet etti. Siverek'te taziyeleri de ziyaret eden HDP'liler, daha sonra Hilvan ilçesine geçip hem esnaflar hem de yurttaşlar ile bir araya geldi.
 
VİRANŞEHİR VE CEYLANPINAR
 
Osman Baydemir, Sibel Yiğitalp, Ayşe Acar Başaran ise, Ceylanpınar'da HDP İl ve ilçe örgütü yöneticileri ile birlikte esnaf ziyaretinde bulundu. Daha sonra taziyesi olan birkaç aileyi ziyaret eden HDP'liler, Viranşehir'e geçti. Viranşehir'de de çarşı esnafını gezen HDP'liler, ilgiyle karşılandı. Vekiller, esnaf ziyaretinden sonra aralarında husumet bulunan iki aileyi de ziyaret etti.