GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-11-2017 00:33   Güncelleme : 24-11-2017 00:33

Milletvekili Değer `Den 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Akparti`ye Gönül Vermiş 22 Dönem Diyarbakır Milletvekili Mesut Değer,“Fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, çocuklarımızın eğitim ve öğretimi için çaba harcayan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum" dedi.

Milletvekili Değer `Den 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA 


Akparti`ye Gönül  Vermiş  22  Dönem  Diyarbakır  Milletvekili  Mesut Değer,“Fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, çocuklarımızın eğitim ve öğretimi için çaba harcayan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum" dedi.


Değer , 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Gazi Mustafa Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında ‘başöğretmen’ sıfatını alması sebebi ile 24 Kasım’ın ‘Öğretmenler Günü’ olarak kutlandığını hatırlatarak, tüm öğretmenlerin bu anlamlı gününü kutladığını ifade etti.
Öğretmenlerin gelecek nesilleri yetiştiren birer kahraman olduğunu söyleyen  Değer  mesajında şu ifadelere yer verdi: “Öğretmenler, insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlardır. Öğretmenlerimizin toplumumuzu daha ileri noktalara taşıyacak yeni nesilleri bilgi çağı ışığında yetiştireceğine olan inancımız tamdır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, ülkemizin de bu vesileyle geleceğine yön vermektedir. Tüm meslek grupları öğretmenlerimizin elinde şekillenmektedir. En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun. Başta Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, hayatlarını sürdüren öğretmenlerimize de sağlıklı ve uzun ömür diliyorum.”