GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-11-2017 16:09   Güncelleme : 26-11-2017 16:09

GENÇLİK VE SPOR BAKANI BAK EN GENÇ ŞEHİRDE

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ı Valilikte ağırladı.

GENÇLİK VE SPOR BAKANI BAK EN GENÇ ŞEHİRDE

Valiliğe gelişinde Şeref Defterini imzalayan Bakan Bak’a Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ve Mehmet Akyürek, Ak Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve bazı bürokratlar eşlik etti.

 

Vali Abdullah Erin’in makamında devam eden ziyarette Vali Erin tarafından bakanlara Şanlıurfa hakkında bilgi verildi. Bakan Bak ve Fakıbaba’yı Şanlıurfa’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Erin; Gençlik ve Spor Bakanlığının Şanlıurfa’ya bugüne kadar pek çok yatırımının yapıldığını ancak Şanlıurfa’nın sahip olduğu 19 buçuk yaş ortalamasıyla daha fazlasına ihtiyaç duyduğunu belirtti. Bugüne kadar Şanlıurfa’da gençlere yönelik yapılan yatırımlardan dolayı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm hükümet yetkililerine teşekkür eden Vali Erin; bundan sonra da Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip olan Şanlıurfa’ya gençlik alanında yatırımların devam edeceğine inandığını belirtti.

 

Ziyarette konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ise; bugüne kadar Şanlıurfa’ya yapılan yatırımların bundan sonra da süreceğini, bundan sonra da Şanlıurfa’da gençlik alanında hangi yatırımların yerinde olacağına bakarak buna göre kararlar verileceğini dile getirdi.

 

Şanlıurfa’nın sahip olduğu genç ve dinamik yapısıyla gençlere yönelik yatırımlarda bakanlıklarının Şanlıurfa’ya önem verdiğini belirten Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise; yatırımlara devam ettiklerini, Ankara’da yaptıkları değerlendirmelerle birlikte durumu yerinde görmek için Şanlıurfa’ya geldiklerini belirtti. Şanlıurfa’nın bölgede çok önemli bir şehir olduğunu sözlerine ekleyen Bakan Bak: “Şanlıurfa her dönem hükümetlerimize büyük destek veriyor. Güneydoğu Anadolu Projesinin merkezinde olan şehrimizde hükümetimiz pek çok proje yürütüyor. Biz de bu kadim şehrimizde sporu ve gençliği aktif hale getirebilmek için neler yapabiliriz diye birlikte değerlendirmelerde bulunacağız. Bakanlık olarak vatanını, milletini seven gençlerle geleceğe doğru yürümek istiyoruz. Büyüyen, gelişen Türkiye istiyoruz. Bunun için de gençlerimiz çok önemli. Bizim petrolümüz yok. Bizim en büyük kaynağımız, en büyük gücümüz insan gücümüz. Biz de onlara gençlik adına projelerle destek vereceğiz. Hem de ülkemizi spor adına desteklemeleri için olanaklar sunacağız” dedi.

 

Yapılan açıklamaların ardından Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin tarafından günün anısına Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a yağlı boya Şanlıurfa tablosu hediye edildi.