GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-12-2017 20:46   Güncelleme : 08-12-2017 20:46

15 TEMMUZ GAZİLERİ “O ANLARI” ANLATTILAR

Çınar Koleji 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleşen darbe girişimine karşı tepkisini ortaya koyan ilk kurumlardan biri olarak o hain darbe gecesi yaşananları öğrencilerine unutturmamak adına etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor.

15 TEMMUZ GAZİLERİ “O ANLARI” ANLATTILAR

15 Temmuz 2016 gecesi milli iradeye karşı yapılan kanlı darbe teşebbüsüne tüm personel, veli ve öğrencileriyle tepki gösteren Çınar Koleji 15 Temmuz gazilerinden Nebahat Topaloğlu, Çengelköy muhtarı Can Cumurcu ve TRT spor spikeri Yasin Dallı’yı  ağırladı.

 

Çınar Koleji Kongre Merkezinde  Yasin Dallı’nın modaratörlüğünde gerçekleşen programda 15 Temmuz gazileri Nebahat Topaloğlu ve Can Cumurcu darbe gecesinde yaşadıklarını ve çevrelerinde yaşananları öğrencilerle paylaştı. 15 Temmuz gecesini unutturmamak adına çağrıldıkları bütün programlara katılmaya gayret ettiklerini söyleyen gaziler, Çınar Kolejinde karşılaştıkları hazırlık ve öğrencilerin coşkusu nedeniyle ayrıca mutlu olduklarını ifade ettiler. Öğrencilerin ellerinde bayraklar ve hep birlikte söyledikleri marşlarla renk kattığı programda Yasin Dallı tarafından seslendirilen 15 Temmuz şehitleri için yazılan “30 Kuş” şiiri duygulu anlar yaşanmasına neden oldu.

 

Program sonunda takdim edilen çiçeği izleyiciler arasında olan oğlundan alan Nebahat Topaloğlu için ayrıca bir sürpriz olurken, program toplu halde çekilen fotoğraflarla sona erdi.