KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 16-12-2017 16:20   Güncelleme : 16-12-2017 16:20

DİLARA’NIN HİYÂYELERİ KİTAPLAŞTI

İl Müftüsü İhsan AÇIK’ın destekleri basımı yapılan Yazar Muharrem ÇELİK’in kaleme alıp, resimlerini yaptığı çocuk hikâye kitapları bugün minik okurları ile buluştu. Yazar ÇELİK’in imza günü programı Karaköprü Hz. Sümeyye Camii’nde düzenlendi. Programda İl Müftüsü İhsan AÇIK, Karaköprü İlçe Müftüsü Ahmet ALTIOK, Eyyubiye İlçe Müftüsü Adem DOBUR, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı

DİLARA’NIN HİYÂYELERİ KİTAPLAŞTI

 Ziya SULUYER, Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı ve Halk Sağlığı Şube Müdürü, yazarlar, öğretmenler, veliler, ÇELİK’in sanatçı dostları ve minik okurlar hazır bulundu. İmza gününde konuşan Yazar ÇELİK, kendi kızı Minik Ressam olarak bilinen Dilara'ya  sürekli anlatıp, olumlu etkilerini gördüğüm hikâyelerden sadece dördünü kitaplaştırdık. Hem hikâyeler hem de resimler bakımdan çocukların dünyasında yer edinmeyi planladığını belirten ÇELİK, çocuklarımız geleceğimizdir, değerlerimiz ve maneviyatımızla onlara sahip çıkalım, dedi. Programda bir konuşma yapan Karaköprü İlçe Müftüsü Ahmet ALTIOK, böyle bir çalışmaya ev sahipliği yapmak bize mutluluk veriyor. Çocuklarımız özellikle kız çocuklarımızı eğitmek geleceğimiz için çok değerli ve önemlidir, dedi. Eyyubiye İlçe Müftüsü Adem DOBUR yaptığı konuşmada, böyle yararlı çalışmalar daha da çoğalmalı. Çocuklarımıza ve memleketimize hayırlı olur inşallah, dedi. İl Müftüsü İhsan AÇIK yaptığı konuşmada,  Muharrem Hoca bizim yükümüzü üstlenerek toplum yararına önemli eserler kazandırdı. Bu çalışmada çocukların eğitimlerinin doğru, düzgün ve manevi olmasını hedefledik. Amacımız Hz. Muhammed (SAV) yolunda eğitilmiş gençler ve bireylerle dolu bir nesil görmektir. Bu amaçla kreş eğitimlerini önemsediğimizi ve bu tarz faaliyetlere girmeye devam edeceğimizi belirtmek isterim, dedi. Muharrem ÇELİK’e ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya SULUYER ise kitabın ve okumanın önemi herkesçe malum. Okumayı değerli kılan birazda içeriktir. Kaliteli içerik anlamlı ve kalıcı bilgiler veren bir okuma sağlayacaktır. Aynı zamanda Müdürlüğümüz personeli de olan Yazar ÇELİK’e böyle güzel içerikli eserlerinden ve İl Müftümüz Sayın İhsan AÇIK’a desteklerinden dolayı teşekkür ederim dedi.

 

            Daha sonra Yazar ÇELİK, “Üç Balık ve Kötü Adam” hikâyesini canlandırarak çocuklara anlattı. Zaman zaman çocukları da sahneye alan ÇELİK, hikâye örgüsünü çocuklara yaşatmış oldu. İmza günü çocukların toplu halde Fatiha okuyup, dua etmeleri, çocuklara kitap hediye edilmesi, çiçek dağıtımı ve ikramlarla son buldu.