GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-12-2017 18:30   Güncelleme : 21-12-2017 18:30

Başkan Demirkol: Çölyak Hastalarının Her Zaman Yanındayız

Haliliye Belediyesi, çölyak hastalarına glütensiz ekmek ve kadayıf gibi 12 çeşit temel besin malzemelerinin içinde yer aldığı gıda kolisi desteğinin 3üncü periyodunu gerçekleştirerek, hastalara gıda paketi dağıtımını sağladı. ‘Benim bir belediyem var anlayışıyla’ her kesimin ihtiyacını karşıladıklarını ifade eden Başkan Fevzi Demirkol, “Hastaların, aileleriyle aynı sofrada aynı yemeği yemelerini sağlamak istiyoruz” dedi.

Başkan Demirkol: Çölyak Hastalarının Her Zaman Yanındayız

Haliliye Belediyesi, çölyak hastalarına ihtiyaç duydukları temel besin maddelerinin teminini sağlamak amacıyla başlattığı çalışmalarını, üçüncü periyotla devam ettirdi. İlçe genelinde bulunan çölyak hastaları için içerisinde 12 çeşit gıda malzemesinin bulunduğu kolilerin dağıtımı için Haliliye Belediyesi Toplantı Salonunda Başkan Fevzi Demirkol, Başkan Yardımcıları Haci Kanduza ve Osman Uludağ, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Toprak ve Çölyak Derneği üyeleri ile hastaların katılımıyla program düzenlendi.

 

Çölyak hastaları ile sohbet eden Başkan Fevzi Demirkol, her zaman için yanlarında oldukları söyledi. Haliliye Belediyesi olarak çölyak hastalarına yönelik desteklerini devam ettireceklerini ifade eden Başkan Demirkol, yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Haliliye Belediyesi olarak göreve başladığımız ilk günden bugüne kadar, hep anlayışımız şu olmuştur; her yaşta, her cinsiyette ve her kesime hizmet etmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Çölyak hastalarımız bilindiği gibi normal buğday unu tüketememektedir. Onların glütensiz gıda maddeleriyle beslenmeleri gerekmektedir. Daha önceki dönemlerde aynı ailenin mensupları, hasta olan çocuğuyla aynı yemeği yiyemiyordu. Haliliye Belediyesi olarak önceki aylardan devam eden bir uygulamamız var, çölyak hastalarına içinde 12 çeşit gıda maddesi olan ve bu ay ilave ettiğimiz glütensiz kadayıf olan gıda paketleri veriyoruz. Hastaların, aileleriyle aynı sofrada aynı yemeği yemelerini sağlamak istiyoruz. Hastalarımıza Allah şifalar versin, yakınlarına Allah güç kuvvet versin.”

 

Başkan Demirkol’un açıklamasının ardından içerisinde tamamı glütensiz malzemeden yapılan tatlı kurabiye, damla çikolatalı kurabiye, mısır unu, irmiği ve bulguru, kabartma tozu, kakaolu mini kek, köftelik bulgur, makarna, un ve ekmek ile bu ay ilk kez eklenen kadayıfın bulunduğu gıda kolilerinin dağıtımları gerçekleştirildi.

 

Öte yandan, Haliliye Belediyesi tarafından program dahilinde, periyodik olarak çölyak hastalarına yönelik dağıtımlar devam edecek.