GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-12-2017 01:25   Güncelleme : 25-12-2017 01:25

Gaziantep Halfetililer Derneği Başkanı Yasin Karayılan Oldu

Gaziantep Halfetililer Derneği 4.Olağan Kongresi Şahinbey İlçesinde Bulunan Dernek Binasında Yapıldı . Kurucu Başkanı olan Gaziantep Halfetililer Derneği Genel Başkanı Mehmet Erdoğan `ın aday olmadığı kongrede . Yasin Karayılan `ın Tek liste halinde Yapılan Kongrede yeni başkan seçildi .

Gaziantep Halfetililer Derneği Başkanı Yasin Karayılan Oldu

ABDULLAH YİĞİT-GAZİANTEP 


Gaziantep Halfetililer Derneği 4.Olağan Kongresi Şahinbey İlçesinde Bulunan  Dernek Binasında Yapıldı . Kurucu Başkanı olan  Gaziantep Halfetililer Derneği Genel Başkanı Mehmet Erdoğan `ın aday olmadığı kongrede . Yasin Karayılan `ın  Tek liste halinde Yapılan Kongrede  yeni başkan seçildi .


Yapılan Kongreye Gaziantep Halfetililer Derneği Kurucu  Genel Başkanı Mehmet Erdoğan , Şanlıder  Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan, Gaziantep İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Karayılan , Araban İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karayılan ve çok sayıda Halfetili İş Adamları,  Halfetililer ve Delegelerin katılımı ile yapıldı.
Kongrede kurucu Genel Başkan Mehmet Erdoğan Onursal Başkan seçildi .


Yeni Seçilen  Gaziantep Halfetililer Derneği Genel Başkanı Yasin Karayılan ise kongre sonrasında yaptığı teşekkür konuşmasında şunları söyledi .
Genel Başkan Karayılan ,öncelikle sayın değerli Halfetili hemşehrilerim beni bu göreve layık gördüğünüz için hepinize tek tek teşekkür ediyorum .kurucu genel başkanımız Mehmet Erdoğan `ın şimdiye kadar derneğimizi en iyi yere getirdiğini Gaziantep ilimizde Halfetili hemşehrilerimizi her zaman birlik ve beraberlik içinde dernek catısı altında topladığı için   teşekkür ediyorum .bizde yeni yönetim kurulu üyelerimiz ile beraber Gaziantep ilimizde her zaman Halfetili hemşehrilerimizin yanında olacağız.  telefonlarım 24 saat açık her zaman hemşehrilerimin hizmetinde olacağım Gaziantep ilimizde yaşayan Halfetililer olarak birlik ve beraberlik içinde her zaman bir araya geleceğiz etkinlikler yapacağız ,yeni projeler  yapacağız ,öğrencilerimize burs vereceğiz diyerek.
Görevi aldığımız şuandan itibaren her hemşehrimizin dertleriyle dertlenecek sevinçlerine ortak olacağız derneğimizin bürokrasi siyasi stk lar tüm kurum ve kuruluşlarla irtibatını  güçlendirmek için elimizden geleni yapacağız. derneğimizin Gaziantepte yaşayan  80.000 kadar büyük ve önemli bir kitleyi temsil ettiğinin bilincinde olup ona göre hareket ederek çalışmalarımızı başlatacağız  dernek üye sayısını artırarak daha aktif olacağız değerli hemşehrilerimiz inşallah sizlerin desteği cenabı hakkın yardımlarıyla derneğimizin çıtasını yükselterek daha iyi yerlere getireceğimizden emin olunuz Halfetili olmak bir ayrıcalıktır" dedi.
Kongre sonrası birlik ve beraberlik içinde toplu fotoğraf çekimi ile son bulundu .