Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 30-01-2018 10:07   Güncelleme : 30-01-2018 10:07

EYYÜBİYE BELEDİYESİNİN GENÇLİĞE YATIRIMI SÜRÜYOR

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye Belediyesi Gençlik Merkezlerinde kurs gören öğrenciler tarafından hazırlanan dönem sonu etkinliklerine katıldı.

EYYÜBİYE BELEDİYESİNİN GENÇLİĞE YATIRIMI SÜRÜYOR

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye Belediyesi Gençlik Merkezlerinde kurs gören öğrenciler tarafından hazırlanan dönem sonu etkinliklerinle kursiyerlerle bir araya geldi. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, 15 Temmuz Gençlik Merkezinde öğrenim gören müzik kursu öğrencilerinin “Müzik Şöleni” etkinliği ile bayan kursiyerler tarafından hazırlanan el sanatları etkinliğine katıldı. 4 ay boyunca kurs gören öğrenciler tarafından hazırlanan, bağlama, gitar, ney, tef ve keman etkinliği ile bayan kursiyerler tarafından sergilenen el emeği göz nuru eserlerin sergilendiği etkinliğe; Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Sağlam, Gençlik Merkezi sorumluları ile kursiyerler ve aileleri katıldı.

Gençlik Merkezinde kursiyerlerle bir araya gelen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ilçedeki Gençlik Merkezlerinin sayısını artırmayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Ekinci,” 15 Temmuz Gençlik Merkezi siz gençler için faaliyete sokuldu. Gençlik Merkezimiz günde yaklaşık 800 öğrencinin değişik dallarda kurs gördüğü bir merkezdir. Buhara, Akşemsettin, Akabe, Direkli, Dedeosman, Mance ve Haleplibahçe’den gelen gençlerimiz bu gençlik merkezimizden faydalanıyorlar. Bu merkezimizde değişik dallarda 22 kurs verilmektedir. Gerek eğitimle ilgili gerekse de becerileri geliştirecek kurslar olsun, yine kuran-ı kerim kursları mevcut. Sömestr tatilinde siz öğrenci kardeşlerimizin iyi bir tatil süreci geçirmesi için fırsat oluşturuyoruz. Bu gençlik merkezimizde sadece müzik dalında 1000’ne yakın öğrencimiz kurs gördü. Yine spor salonunda da gençler salon sporları konusunda eğitimlerini alıyorlar. Bu kurslar verilirken öğrencilerimizden hiçbir bedel alınmıyor. Yine öğrenci kardeşlerimizin ihtiyaç duydukları materyaller de belediyemiz tarafından karşılanıyor. Amacımız bu gençlik merkezlerinin sayısını gün geçtikçe artırmak. 3 gençlik merkezine ek olarak Yenice Mahallesinde bir gençlik merkezini bölgeye kazandırıyoruz. Yine Osmanlı Mahallesinde inşaatı bitme aşamasında olan gençlik külliyemiz kısa süre içinde faaliyete girecek. Yine Akabe mahallesinde yer arayışımızı sonlandırmak üzereyiz. Bu vesileyle tüm gençlerimizi gençlik merkezlerimize davet ediyoruz. “dedi.