GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Vali Güvenç, “Karacadağ Köylerine Su Problemini Bitireceğiz”

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Karacadağ bölgesinde bulunan köylerde incelemelerde bulunarak, muhtarlarla bir araya geldi.

Vali Güvenç, “Karacadağ Köylerine Su Problemini Bitireceğiz”

Vali Celalettin Güvenç’i, Siverek’te Milletvekili Kasım Gürpınar ile Siverek Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu ve kurum amirleri karşıladı. Vali Celalettin Güvenç, Milletvekili Kasım Gürpınar, İlçe Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu ve İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu ile birlikte öncelikle Karacadağ bölgesinde bulunan Gedik Köyü’ne geçerek burada kendisin bekleyeni bölge muhtarlarıyla bir araya geldi.

 

Bölgeyi ziyaretinden dolayı kendisine yoğun ilgi gösteren vatandaşlara bir evin üstüne çıkarak konuşma yapan Vali Güvenç, vatandaşlara seslenerek, “Şehirde ne varsa burada da o olacak” dedi.

 

Gedik Köyü’nde bölge muhtarlarının köyleriyle ilgili taleplerini dinleyen Vali Güvenç, yolların alt yapısı için Finlandiya’dan konkasör makinesi aldıklarını ve verimine göre gerekirse bir tane daha alabileceklerini söyledi. Makinenin hem tarlalardaki kayaları temizleyeceğini hem de yol yapımını sağlayacağını anlatan Vali Güvenç, “Bölgenin su sıkıntısı ile ilgili olarak Belediyeyle de görüştük, gerekli çalışmaları yaptık. Şu anda proje çalışması yapılıyor.

 

Yıl sonunda ihalesini yapıp inşallah gelecek sene Karacadağ Köylerinde su problemini bitireceğiz. Bu asırlık sorunu halledeceğiz. Yolların da alt yapısını hazırladık, asfalt çalışmalarına geçeceğiz.

 

Asfaltı standardına uygun yapacağız. Öyle üç gün sonra bozulacak yol yapmayacağız” dedi. Siverekte Yol ve İçme Suyu Sorunu Kalmayacak Muhtarlarla görüşmesinin ardından Küptepe ve Böğürtlen Köyleri’nde incelemelerde bulunan Vali Güvenç, daha sonra eski Diyarbakır yolu üzerinde İl Özel İdaresi tarafından yapılan yama çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Güvenç, Kasım Gürpınar ile birlikte eline aldıkları kürek ve tırmıklarla asfalt döktü.

 

Yolu düzleştirmeyi sağlayan rotmiks aracının başına geçip yama çalışmasının son aşamasını gerçekleştiren Vali Celalettin Güvenç burada bir açıklama yaparak, kendisini köylülerle ve muhtarla buluşturan Kasım Gürpınar’a teşekkür etti.

 

Ayda bir iki defa Siverek’e gelmeye çalıştığını söyleyen Vali Güvenç, “İnsanımız hizmetin en iyisine, en güzeline layık güzel insanlar. Ama maalesef ihmal etmişiz.

Çok büyük sorunlar var Karacadağ Bölgemizde, Siverek’te. İçme suyu sorunları var. Köy içleri çamur… Ama biz söz veriyoruz.

Bakanımızla, vekillerimizle, özel idaremizdeki meclis üyelerimizle, genel sekreterimizle birlikte buranın makûs talihini değiştireceğiz.

Allah’ın izniyle 2 – 3 yıl içinde Siverek Karacadağ bölgesinde, tüm Siverek’te yol ve içme suyu sorunu kalmayacak.” şeklinde konuştu.