GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-02-2018 16:10   Güncelleme : 18-02-2018 16:10

ŞANLIURFA, AFRİN’DEKİ MAZLUM HALKI UNUTMADI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kamu kurumları ile hayırseverlerin desteklediği ve Şanlıurfa Sivil Toplum Platformu'nun organize ettiği 5 İnsani Yardım TIR'ı daha Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Zeytin Dalı Harekatında arındırılmış bölgelerde yaşayan sivil halka gönderilmek için dualarla uğurlandı.

ŞANLIURFA, AFRİN’DEKİ MAZLUM HALKI UNUTMADI

 

Suriye'nin Afrin bölgesini terör örgütlerinden arındırmaya yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatında arındırılmış bölgelerinde yaşayan sivil halkın mağdur olmaması için başlatılan kampanyada 5 TIR insani yardım malzemesi hazırlandı.

Büyükşehir Belediyesi Lojistik Merkezinde düzenlenen programa Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Kasım Gülpınar ile Mehmet Ali Cevheri, Vali Vekili Ali Yılmaz,  İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Geren ve çok sayıda STK Temsilcileri katıldı.

BAŞKAN NİHAT ÇİFTÇİ: TÜM MÜCADELE BÖLGENİN HUZURUNU TESİS ETMEYE YÖNELİKTİR

Düzenlenen programda konuşma yapan Başkan Nihat Çiftçi,  "Şanlıurfalı kardeşlerimiz her zaman zorda olanın yanında durmaya devam ediyor" dedi.

Şanlıurfalıların ensar ruhu ile 514 bin Suriyeli misafire kucak açtığına vurguda bulunan Başkan Nihat Çiftçi, "Yanı başımızda devam eden Suriye savaşında Şanlıurfa olarak 514 bin Suriyeli misafire ev sahipliği yapıyoruz. Şimdi de silahlı kuvvetlerimiz Afrin'de terör güçlerine karşı büyük bir mücadele veriyor. Türkiye'nin hiç bir ülkenin toprağında zerre gözü yoktur. Yapılan tüm çaba ve mücadele bu bölgede huzuru ve güveni tesis etmeye yöneliktir. Mücadelede terörden arındırılmış bölgelerdeki yaşayan sivil halkın ihtiyaçları söz konusu olmaktadır.  Bizlerde Şanlıurfa Sivil Toplum Platformu ve kamu kurum kuruluşlar ile birlikte bu bölgelere yardım yollamaktayız.  Peygamberler şehri olarak her zorda kalana yardım etmeyi şiyar edinmiş bir şehiriz. Yardımda bulunan tüm hayırseverlere ve STK'larımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Geren ise, "Türk Silahlı Kuvvetlerince Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatında arındırdığı bölgelere Şanlıurfa olarak insani yardımlarımız sürüyor. Geçtiğimiz günlerde gönderdiğimiz 5 insani yardım TIR'ı ile Şanlıurfa'mız bölgeye ilk yardımı yapandır. Şimdi de 5 insani yardım TIR'ını yine gönderiyoruz. Allah tüm hayırseverlerin yardımlarını kabul eder inşallah" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından dualar okunarak yardım TIR'ları Afrin'e gönderilmek üzere uğurlandı.