KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 18-03-2018 17:17   Güncelleme : 18-03-2018 17:17

İYC’nin Kültür Sohbetleri devam ediyor

İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Şanlıurfa Şubesinin kültür ve edebiyat sohetleri devam ediyor. İYC’nin Kültür Sohbetleri Serisinin 2.’sinde Emekli Edebiyat Öğretmeni Adil Saraç, Cemiyet üyesi Üniversite öğrencileri ile davetlilere “Eskiden Urfa”yı anlattı.

İYC’nin Kültür Sohbetleri devam ediyor

 

 

İYC’nin bu haftaki konuğu Adil Saraç oldu

Konuşmacı Adil Saraç hocanın hoş sohbeti ile dinleyenleri adeta büyülediğini belirten İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şube Başkanı Av. Cüneyt Altıparmak, “Kültür Sohbetleri Serimizin 2.’sinde Adil Saraç Hocamızı ağırladık. Sohbet havasında geçen konuşmada, katılımcılarda düşüncelerini paylaşma imkânı buldu. Bu vesile ile hocamıza ve katılımcılara teşekkür ederiz. Bilindiği gibi; Cemiyetimiz 1951 yılından bu yana geçen 67 yıllık süreçte, öğrencilerin bilgi seviyesinin artması, ahlak değerlerini öğrenmesi, barınması ve onlara imkânlar çerçevesinde maddi imkân sunmak üzere çalışmaktadır. Tek hedefi kendisine değil, topluma yararlı insan yetiştirmektir” dedi.

 

Vali Abdullah Erin’den İYC’ye ziyaret

İYC Şube Başkanı Av. Altıparmak, önce gün Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in de cemiyetlerini ziyaret ettiğini hatırlatarak, “Valimiz İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şubemizi ziyaret ederek çalışmalarımızda muvaffakiyetler diledi. Valimiz Sayın Abdullah Erin beyefendinin şubemize kadar teşrif ederek, üyelerimizle, öğrencilerimizle sohbet etmesi bizleri onurlandırdığı gibi, kendilerinin de, ‘Türkiye’nin Cemiyetini ziyaret etmek vicdani bir yükümlülüğümüzdür’ demeleri cemiyetimize, gençlerimize karşı duyduğu hassasiyeti gözler önüne sermiştir. Cemiyetimiz olarak, Sayın Valimize hassasiyetleri için şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

 

Dinleyiciler memnun

Dinleyiciler ise, “Kültür Sohbetleri ile Eski Urfa konusunu en iyi anlatacak kişilerden olan Adil Saraç Hocam ile bizleri bir araya getiren İYC Urfa Şube Başkanı Av. Cüneyt Altıparmak ve Yönetimine teşekkür ediyoruz. Böyle programların sayısı artmalıdır” diyerek Cemiyetin çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

Programa, Cemiyet üyeleri ve bir gurup Üniversite öğrencilerinin yanı sıra Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Açar, Kültür Bakanlığı Genel Müdür Yardımcılarından Selami Yıldız, Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İbrahim Coşkun, Belediye Başkan eski Yardımcılarından Gülender Açanal, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Demirkol, Kanal Urfa Tv Yönetim kurulu Başkanı İbrahim Toru, Araştırmacı Yazar Yusuf Sabri Dişli, Eyyubiye Belediye Başkan Yardımcısı Necmeddin Sağlam, Gazeteci Yazar Mustafa Arısüt ve çok sayıda değerli davetli katıldı.