GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2018 12:32   Güncelleme : 20-03-2018 12:32

NARLIDERE KAVŞAĞI 11 NİSAN’DA TRAFİĞE AÇILIYOR

Kent merkezi ile havaalanı arasında ışıksız trafik akışını sağlamak amacıyla 7 ayrı köprülü kavşak yapmayı planlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını tamamlamak üzere olduğu 3. kavşak olan Narlıdere Köprülü Kavşağı, 11 Nisan Urfa’nın Kurtuluş Yıl Dönümü etkinliklerinde trafiğe açılmış olacak.

NARLIDERE KAVŞAĞI 11 NİSAN’DA TRAFİĞE AÇILIYOR

Şehir içi ulaşım sorunlarını ortadan kaldırmak amacıyla Şanlıurfa tarihinin ilk 50 metrelik bulvarlarını yapan, çelik köprüler ve yeni yol açma çalışmalarını hızla sürdüren Büyükşehir Belediyesi’nin yapımına önem verdiği Narlıdere Köprülü Kavşağında sona doğru gelindi. Alanda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler alan Başkan Nihat Çiftçi, kavşağın 11 Nisan tarihinde trafiğe açılacağını söyledi.

Başkan Çiftçi, “Büyükşehir Belediye Başkanlığımız gerek ulaşım anlamında gerekse yol ve köprülü kavşak kısmında çok büyük projelere imza atıyor. Bu projeler hem çevre yollarımızın trafiğini rahatlatacak hem de GAP Bulvarımızın transit bir şekilde otoban ve havaalanına geçişini sağlayacak. Narlıdere Köprülü Kavşağımız 11 Nisan gibi alt tarafta artık tamamıyla trafiğe açacağız. Şanlıurfa’nın ulaşımına, trafiğine devrim niteliğinde el atılıyor. Bunu sözde tutmuyoruz. En zor alanları çalışıyoruz. Dolayısıyla bu çalışmalarımız geleceğin Şanlıurfa’sını ortaya çıkarıyor. Gerek yüklenici firmamız gerekse Fen İşleri Daire Başkanlığımız ve Ulaşım Daire Başkanlığımız hepsi el birliği ile Şanlıurfa’nın en büyük projelerini Büyükşehir Belediyesi ile alana yansıtmış oluyorlar” dedi.

 

KARAKÖPRÜ'NÜN HER İKİ YAKASI BİRBİRİNE BAĞLANACAK

Çardaklıkaya Bulvarı ile Karaköprü ilçesinin önemli damarlarından biri olan Yeşiloğlu Bulvarına geçiş sağlayan İbrahim Kolsuzoğlu Bulvarını birbirine bağlayacak olan Narlıdere Köprülü Kavşağı, Diyarbakır Yolunun ayırdığı Karaköprü’nün iki yakası arasında kesintisiz bir ulaşım imkânı sağlayacak.

 

GÜZERGÂHTA 7 ADET KÖPRÜLÜ KAVŞAK YER ALIYOR

Başkan Nihat Çiftçi'nin projelerinin başında yer alan ulaşım sorunu doğrultusunda Diyarbakır yol aksında kent merkezi ile havaalanı arasında ışıksız trafik akışını sağlamayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, güzergahta 7 ayrı köprülü kavşak yapmayı planlıyor.