GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-03-2018 11:26   Güncelleme : 27-03-2018 11:26

HALİL-ÜR RAHMAN YENİLENDİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, yaşanan olası su baskınlarının önüne geçmek amacıyla Balıklıgöl’de başlattığı altyapı drenaj ve su tahliye kanalları yenileme çalışmalarını tamamlayarak kutsal alanı tekrardan ziyaretçilerine açtı.

HALİL-ÜR RAHMAN YENİLENDİ

Şanlıurfa’da yıllardan bu yana gelmiş sorunlara geçici değil, kalıcı ve uzun vadeli çözümler bulma arayışında olan Büyükşehir Belediyesi, Balıklıgöl Platosundaki çalışmalarını tamamladı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı ile Koruma ve Denetleme Şube Müdürlüğü (KUDEM) tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, altyapı çalışmaları ile bölgede su tahliye kanalları olası su baskınlarına karşı güçlendirildi. Dergah Cami ve Rızvaniye Camideki zemin güçlendirmeleri ile amfi alanı ve Balıklıgöl platosundaki yollarda taş döşeme çalışmalarını tamamlayan ekipler, son olarak alanda peyzaj düzenlemesini gerçekleştirdi.

 

BAŞKAN ÇİFTÇİ: BİR DAHA HALİL-ÜR RAHMAN’I SU BASMAYACAK

Halil-ür Rahman’da ilk olarak altyapıların yenilenmesi, yağmur drenajının çekilmesi, Döşeme Camii ve Rızvaniye Camiinin tehlike arz etmesinden dolayı güçlendirilmesi, yalıtımları, aynı şekilde tünel alt geçidin yalıtımı yapıldı. Merkezi bir noktada Şanlıurfa’nın kalbinde çalıştık. Son olarak müthiş bir peyzaj çalışması yapıldı. Su çok berraklaştı. Bir daha Halil-ür Rahman’ı su basmayacak. Tüm mücadelemiz bunun içindi. Bu bize kısmet oldu. Çalışmanın sonucunu halkımızın takdiri ile alıyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Başkan Çiftçi, alandaki incelemelerinin ardından Büyükşehir Belediyesinin şehrin diğer bölgelerindeki çalışmalarını incelemek üzere platodan ayrıldı.