GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-03-2018 14:22   Güncelleme : 28-03-2018 14:22

TOPLU TAŞIMADA KONFORLU ULAŞIMIN NİTELİĞİ ARTIYOR

Toplu taşımada Türkiye'ye emsal niteliğinde uygulamalarıyla bir çok ödüle layık görülen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların toplu taşıma araçları beklerken mevsimsel olumsuzlardan etkilenmemeleri için şehir merkezi ve kırsal mahallerde bir çok yeni durak yapıyor.

TOPLU TAŞIMADA KONFORLU ULAŞIMIN NİTELİĞİ ARTIYOR

 

Günlük 220 bin yolcunun taşındığı Şanlıurfa'da gerek Tramvay, Trambüs projeleri ile vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, bir yandan içinde son teknolojinin olduğu yeni araçları toplu taşıma filosuna kazandırıyor.

Toplu taşıma hizmetini ileri taşıyan Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda şehir merkezi ve tüm ilçe kırsallarında yeni modern duraklar inşa ediyor. 

Vatandaşların toplu ulaşım araçlarını beklerken, mevsimsel olumsuzluklardan etkilenmemeleri için Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından tüm ilçelere ve kırsal mahallelere önceden belirlenen alanlarda 360 adet otobüs durağı yerleştirdi.

Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü koordinesinde durak yerleri belirlenerek, montaj işlemleri yapılıyor. İl genelinde mevcut bulunan totem durakların ise dönüşümleri yapılarak vatandaş istek ve talepleri doğrultusunda modern kapalı duraklara dönüştürülüyor.

Bugüne kadar 120 civarında durak yeri tespit edilerek, montaj işlemleri yapılırken, Tüm ilçelerdeki mevcut durakların ise bakım ve onarım çalışmaları tamamlanıyor. Durak tespit, montaj, bakım ve onarım çalışmaları merkezden kırsala doğru hız kesmeden devam ediyor.